فناوری اطلاعات

آمار تکان دهنده مزاحمت های جنسی تاکسی تلفنی اوبر در آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
بر اساس گزارشی که توسط شرکت تاکسی تلفنی اوبر منتشر شده تنها در سال 2018 بیش از 3000 گزارش در مورد توهین ها و مزاحمت های جنسی بین رانندگان اوبر و مسافران آنها در آمریکا منتشر شده است.
 
 
 به نقل از یاهونیوز، اوبر برای اولین بار گزارشی در مورد میزان امنیت مسافران تاکسی های اینترنتی خود منتشر کرده که نشان می دهد در سال ۲۰۱۸ دقیقا ۳۰۴۵ گزارش در مورد مزاحمت های جنسی به طور رسمی در این شرکت ثبت شده است. از این تعداد گزارش ۲۳۵ مورد مربوط به تجاوز جنسی و ۲۸۰ مورد مربوط به تلاش برای تجاوز جنسی بوده است. در نهایت محتوای 1560 گزارش مربوط به تلاش برای لمس مسافران بدون رضایت و اجازه آنها بوده است.
 
 
۵۸ مورد مرگ هم به علت تصادف رانندگان اوبر رخ داده که در اکثر موارد به علت برخورد با عابران پیاده یا موتورسواران رخ داده است. در این میان 9 تصادف موجب مرگ شده است.
 
اوبر در مجموع بیش از ۴۰ هزار راننده خود را به علت رویدادهایی از این دست حذف کرده و کنار گذاشته است. رسیدگی به جرائم جنایی این افراد در دادگاه های مختلف در جریان است. در سال ۲۰۱۸ از طریق اوبر در مجموع ۱.۳ میلیارد مورد جابجایی مسافر اتفاق افتاده است.
 
محققان می گویند آمار سواستفاده های جنسی و مزاحمت های رخ داده در تاکسی های اینترنتی اوبر قطعا بیشتر از ۳۰۰۰ مورد است، اما بسیاری از این موارد به پلیس گزارش نمی شود و شرکت اوبر هم از آنها مطلع نمی گردد.

​​