فناوری اطلاعات

تمهیدات امنیتی اپل برای محیط زیست مضر است

منبع: خبرگزاری فارس
اپل با درنظر گرفتن تمهیدات امنیتی فراوانی برای تولیدات خود تلاش دارد تا جلوی دزدی آنها را بگیرد، اما این کار به ضرر محیط زیست نیز هست.
 
 
به نقل از زددی نت، آیفون‌ها،آی پدها و رایانه‌های مک اپل مجهز به قابلیت های امنیتی خاصی هستند تا استفاده از آنها بعد از سرقت ناممکن شود. اما این کار باعث می شود تا تولیدات اپل بعد از کهنه شدن و کنار گذاشته شدن عملا تنها به زباله‌هایی برای رها کردن در طبیعت مبدل شده  و قابلیت بازیافت نداشته باشند.
 
 
 
 
علت اصلی این مساله، یکی از قابلیت‌های آیفون و آی پد و مک به نام قفل فعال سازی است. این قفل که در رایانه‌های مک در قالب یک تراشه امنیتی موسوم به تی 2 فعال می شود و به اپل آی دی نیز مرتبط می شود، به گونه‌ای طراحی شده که اگر توسط خود کاربر غیرفعال نشود، استفاده از هر محصول اپل را در آینده غیرممکن می کند.
 
بنابراین آیفون‌ها،آی پدها و رایانه‌های مک رها شده به عنوان زباله که اطلاعی از اپل آی دی و رمز عبور آنها در دست نباشد، عملا محصولاتی بی حاصل و غیرقابل استفاده بوده و تنها محیط زیست را آلوده می کنند.
 
این مشکل که بسیاری از کاربران تولیدات اپل از آن اطلاعی ندارند، روند بازیافت سخت افزارهای شرکت اپل را ناممکن کرده و موجب شده آنها به حال خود رها شوند. لذا فعالان محیط زیست از اپل خواسته اند برای حل این مشکل فکری کند.

​​