فناوری اطلاعات

سوپرایز وزیر ارتباطات اعلام شد: انتقال بسته‌های پستی با پهپاد

منبع: پیوست
 
وزیر ارتباطات که از روز گذشته (۲۰آذر) با منتشر کردن توییتی خبر از اعلام یک سوپرایز ویژه را داده بود امروز عصر در صفحه اینستاگرام خود با منتشر کردن ویدیویی اعلام کرد که برای کاهش هزینه و آلودگی شهرها شرایط انتقال بسته‌های پستی با کمک پهپاد را فراهم شده است.
 
 محمد جواد آذری جهرمی در این پست اینستاگرامی خود نوشته است که با این قابلیت دیگر در هیچ جای ایران نقطه‌ای باقی نماند که غیرقابل دسترس باشد. او نوشته است: «انتقال سریع دارو به بیمارستان‌ها، جزیره‌ها، سورپرایز کردن یکدیگر و… از جمله کارهایی است که از این به بعد در اختیار شما خواهد بود.»
 
 
 
او همچنین از تجهیز کردن شرکت ملی پست به ماشین برقی، موتور برقی و دوچرخه برقی کاملا ایرانی هم خبر داده است. آنطور که جهرمی اعلام کرده این سرویس‌ها از جمله سرویس‌های پروژه جدید شرکت ملی پست به نام «پست پلاس» است.
 
به گفته او به مناسبت آغاز به کار سرویس پست پلاس، ارسال نامه در سراسر کشور از طریق پست در روز  شنبه ۲۳ آذر رایگان خواهد بود.
 
پیش از این نیز همزمان با افتتاح سومین همایش شهر هوشمند، وزیر ارتباطات با اشاره به پیوستن  وزارت ارتباطات به قطار توسعه شهر هوشمند گفته بود که تا پایان سال و به کمک سرویس «پست پلاس» که توسط شرکتی ملی پست به اجرا گذشته شده، ۲۰۰ موتور برقی به ناوگان پستی اضافه خواهد شد.
 
همچنین او تاکید کرده بود که برای کاهش آلودگی هوا و سرعت بخشیدن به نقل‌وانتقالات پستی استفاده از خودرهای برقی را نیز در دستور کار شرکت ملی پست قرار داده است. البته جهرمی با اعلام محدودیت‌هایی در این زمینه گفته بود: «ما اعلام آمادگی کرده‌ایم که می‌توانیم ۱۰ خودر را در راستای برنامه‌های حمایت از شرکت دانش‌بینان تولید‌کننده این خودروها خریداری کنیم، اما ظاهر ناجا محدودیت‌های برای شماره‌گذاری این خودروها دارد.» او ابراز امیدواری کرده بود که این محدودیت‌ هرچه زودتر از سمت ناجا برطرف شود.

​​