فناوری اطلاعات

اختلاف سهم سامسونگ و هواوی از بازار موبایل جهانی کمتر می شود

منبع: خبرگزاری مهر
 
براساس تحقیقی جدید تخمین زده می شود اختلاف میان سهم سامسونگ و هواوی از بازار موبایل در ۲۰۱۹ کمتر شود.
 
 به نقل از کره هرالد، بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند سامسونگ به برترین تولید کننده موبایل جهان در سال جاری تبدیل شود. اما طبق یک گزارش صنعتی به نظر می رسد اختلاف فروش موبایل های هواوی با سامسونگ کاهش یابد و به کمترین میزان برسد.
 
طبق آمار شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics، شرکت کره ای سامسونگ با بارگیری ۳۲۳ میلیون دستگاه موبایل در ۲۰۱۹ میلادی ۲۱.۳ درصد از سهم بازار جهانی این کالا را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که سامسونگ سال گذشته ۲۹۱ میلیون موبایل بارگیری کرد و ۲۰.۳ درصد از سهم بازار جهانی موبایل را در اختیار داشت.
 
از سوی دیگر این شرکت تخمین می زند در سال جاری میلادی ۲۵۱ میلیون دستگاه موبایل بار گیری کند و ۱۷.۷ درصد از سهم بازار جهانی موبایل را به خود اختصاص دهد. این در حالی است که سهم هواوی از بازار مذکور در سال گذشته میلادی ۱۴.۴ درصد بوده است.
 
 با توجه به افزایش خرید موبایل های هواوی داخل چین، عملکرد این شرکت ارتقا یافته و به این ترتیب عدم قطعیت خرید در بازارهای آمریکای شمالی و اروپا( به دلیل تحریم های آمریکا) جبران شود.
 
 با توجه به آنچه گفته شده اختلاف سهم دو شرکت از بازار جهانی موبایل  از ۵.۹ درصد در ۲۰۱۸ به ۳.۶ درصد در ۲۰۱۹ میلادی می رسد.
 
 همچنین این شرکت تخمین می زند اپل درسال جاری میلادی نیز ۱۹۳ میلیون دستگاه آیفون بارگیری کند و ۱۳.۶ درصد از سهم بازار جهانی موبایل را به خود اختصاص دهد.

​​