تلفن همراه

ماجرای شارژ نشدن گوشی‌های جدید گوگل چیست؟

منبع: ایسنا
 
تازه ترین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که گوشی‌های جدید گوگل پیکسل ۴ با بسیاری از کابل شارژهای usb شارژ نمی‌شوند.
 
به نظر می‌رسد که بحث و جنجال‌های پیرامون گوشی‌های هوشمند جدید گوگل پیکسل ۴ در فضای مجازی تمامی نداشته و همچنان ادامه دارد.
 
بر اساس گزارش‌هایی که اخیراً در وب سایت Android authority منتشر شده، گوشی‌های جدید گوگل پیکسل ۴ با بسیاری از کابل‌های شارژ سریع بانک‌های مجهز به درگاه USB BC ۱.۲ و حتی درگاه های استاندارد usb لپ تاپ و رایانه های شخصی کاربران شارژ نمی شوند.
 
این بدان معناست که کاربران گوشی های مذکور قادر نخواهند بود گوشی خود را با هر شارژر گوشی اندرویدی شارژ کنند، چراکه دستگاه آنها با هر کابل usb سازگاری ندارد.
 
این در حالی است که پیشتر بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از ظرفیت پایین باتری این گوشی های جدید گوگل گلایه کرده بودند.
 
در واکنش به گلایه‌های جدید کاربران در خصوص شارژ نشدن گوشی‌های پیکسل ۴ گوگل با هر نوع شارژر usb، گروهی از کارشناسان فعال در حوزه فناوری با تعداد زیادی از این گوشی ها و کابل ها تلاش کردند که صحت این قضیه را ثابت کنند.
 
به عقیده ی آنها، این گوشی های هوشمند برای شارژ شدن متکی به فناوری USB power delivery هستند که به USB PD نیز معروف است. به عبارت دیگر گوشی های پیکسل ۴ با تمامی شارژر هایی که از این فناوری پشتیبانی می کند، سازگاری دارد و به خوبی با توان ۱۵ وات شارژ می شود.
 
آنها بعد از آزمایش با ۱۸ کابل مختلف، دریافتند که فقط کابل های قدیمی ۵ آمپری هواوی نمی توانند گوشی‌های جدید گوگل را شارژ کنند.
 
این کارشناسان در ادامه گزارش خود خاطرنشان کردند که بعد از آزمایش های فراوان به هیچ فاکتور ثابت و مشخصی که شارژ نشدن جوشی‌های پیکسل ۴ گوگل را توجیه کند، دست پیدا نکردیم ولی به نظر می رسد مسئله مربوط به جریان الکتریکی در کابل هایی باشد که گوگل اخیراً از آنها استفاده می‌کند.
 
انتهای پیام

​​