سه خبر ICT که امروز باید می‌دانستید

top 3 news - 1.jpg

مدیرعامل ال‌جی ایران: در ایران هستیم و می‌مانیم
 
‏مدیرعامل ‎ال‌جی ایران در مراسم یلدای این شرکت با رسانه‌ها در یک گفت وگوی اختصاصی تاکید کرد ترکیب مدیریتی جدید این غول کره‌ای همچنان به اهمیت بازار ایران واقف است و تاریخ سی‌ساله همکاری ال‌جی با ایران نشان می‌دهد که این دفتر همچنان پابرجا می‌ماند و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
هو چئول کانگ تاکید کرد شایعات موجود در فضای مجازی در مورد این شرکت صحت ندارد و جای پای محکم ال‌جی در میان هوادارانش در ایران ایجاب می‌کند که علی رغم مشکلات بیمه‌ای، بانکی و حمل و نقل  به این کاربران بسیار خود در این بازار وفادار بماند.
او همچنین تغییر ۵ مدیرارشد ال‌جی دردفتر مرکزی کره به مدیرانی که دانش‌آموخته و کارکرده بازار آمریکا هستند را بی‌تاثیر بر سیاست‌های این شرکت در مورد ال‌جی دانست و گفت: «اگر می‌بینید در بازاری مانند موبایل نام‌های چینی دارند بازار می‌گیرند، ناشی از نبود ال‌جی است. وقتی ما در این بازار با قدرت بازگردیم تفاوت و تمایز بین فناوری و طراحی‌های موجود در بازار مشخص خواهد شد.»
 
 
 
رایتل امضای دیجیتال می‌دهد
 
اجازه امکان ارائه این سرویس از طریق سیم‌کارت‌های رایتل در جلسه آتی شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور مطرح می‌شود و پس از تصویب در این جلسه این اپراتور تلفن همراه به عنوان مرکز میانی فعالیت خواهد کرد.
در صورت فعالیت این اپراتور به عنوان یک مرکز میانی امکان صدور امضا الکترونیکی از طریق این اپراتور فراهم می‌شود و سیم کارت مانند یک توکن ذخیره امضا عمل خواهد کرد.
 
 
 
هکرها سیستم تایید هویت دومرحله ای را دور زدند
 
محققان امنیتی از موفقیت یک گروه هکری چینی در جهت دور زدن سیستم تأیید هویت دو مرحله‌ای در دور جدید حملات آنها خبر دادند.
از جمله کشورهای هدف این حملات می‌توان به آمریکا، مکزیک، برزیل، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، انگلیس، فرانسه و پرتغال اشاره کرد. هکرهای APT۲۰ توانسته‌اند به وب سرورهای مختلفی نفوذ کنند و برای این کار از آسیب پذیری پلتفورمی موسوم به جی باس سوءاستفاده کرده‌اند که بر روی وب سرورهای اکثر شرکت‌ها و نهادهای دولتی نصب شده است.
این هکرها برای دور زدن سیستم‌های تأیید هویت دو مرحله‌ای از نرم افزاری به نام RSA SecurID استفاده کرده‌اند که از یکی از سیستم‌های هک شده سرقت شده است. تحقیقات برای پی بردن به ابعاد تخریبی دیگر فعالیت‌های این گروه ادامه دارد.
 
 
 
 

​​