فناوری اطلاعات

نخستین نشست تخصصی همکاری های ICT بین ایران و ترکیه به پایان رسید

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
 
نشست تخصصی همکاری های فناوری اطلاعات و ارتباطات بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه با مرور توافقات بعمل آمده به پایان رسید.
نخستین نشست کمیته تخصصی همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در حوزه  ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از دو روز مذاکره، امروز به پایان رسید.
 
در مراسم اختتامیه این نشست که به با حضور ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و عمر فاتیح سایان معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه برگزار شد، دو طرف ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست تخصصی به مرور تفاهمات به عمل آمده در کمیته های فرعی پرداختند.
 
 بر اساس همین گزارش، توافقات صورت گرفته در کمیته های فرعی رگولاتوری، سیستم های ماهواره ای و هماهنگی فرکانسی،کمیته دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک و امنیت فضای مجازی و کمیته ارتباطات و همکاری های زیرساختی توسط طرفین جمع بندی شد و همچنین نمایندگانی از سوی دو طرف برای پی گیری تفاهمات صورت پذیرفته معرفی شدند.
 
در پایان این نشست، روسای هیات دو کشور ابراز امیدواری کردند که پیش از برگزاری دومین نشست کمیته تخصصی فاوا در آنکارا شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای در اجرایی شدن تفاهمات بعمل آمده در این جلسه باشند.    
 

​​