سه خبر ICT که امروز باید می‌دانستید

 

چیلیوری و ریحون ادغام شدند!
 
چیلیوری و ریحون به عنوان دو استارت‌آپ فعال در حوزه سفارش آنلاین غذا در جلسه‌ای با اعلام خبر ادغامشان تاکید کردند که با این کار می‌خواهند جایگاه اول این بازار را که حالا در اختیار رقیبشان یعنی اسنپ‌فود است را پس بگیرند.
 
 علیرضا صادقیان در این نشست خبری با اعلام اینکه به دنبال ادغام چیلیوری با ریحون و دیگر ادغام‌های مجموعه هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان یعنی ادغام نت‌برگ با تخفیفان، او دیگر از این پس مدیرعامل این هلدینگ نخواهد بود و به عنوان مدیرعامل چیلیوری فعالیتش را ادامه می‌دهد توضیح داد: «ما در کنار رقیب نزدیک خودمان یعنی ریحون در سال‌های گذشته برای گرفتن جایگاه دوم بازار سفارش آنلاین غذا با یکدیگر رقابت می‌کردیم؛ اما از یک زمانی به این نتیجه رسیدیم که چرا برای گرفتن جایگاه اول این بازار در کنار هم تلاش نکنیم. در نهایت نیز تصمیم گرفتیم با این ادغام برای هدف بالاتری در این بازار یعنی اول شدن در بازار سفارش آنلاین غذا فعالیتمان را توسعه دهیم.»
 
همچنین صادقیان در مورد وضعیت باقی ماندن نام برند‌های این دو مجموعه با ادغام آنها با یکدیگر گفت: «در زمان ادغام شرکت‌ها شرایط متفاوتی برای اینکه چه اتفاقی برای برند‌ها، نحوه فعالیت کارمندان و غیره در نظر می‌گیرند.در این ادغام تصمیم گرفته‌ایم که نام چیلیوری باقی بماند و این به معنای این نیست که ما ریحون را خریده‌ایم بلکه به این خاطر نام برند چیلیوری می‌‌ماند که برای سرمایه‌گذاری‌های آینده برند بهتری است.»
 
براساس آنچه صادقیان در این نشست اعلام کرد در مورد ادغام دو مجموعه تخفیف گروهی آنلاین یعنی تخفیفان و نت‌برگ نیز تصمیم گرفته شده با توجه به ارزش دو برند نام تخفیفان و نت‌برگ با وجود ادغامشان باقی بماند.
 
 
 
نوآورانه ترین موبایلهای ۲۰۱۹ 
 
۲۰۱۹ میلادی سالی از پر از نوآوری های مختلف در بازار موبایل بود. به گفته کارشناسان بسیاری از فناوری های عرضه شده در سال جاری میلادی در حقیقت بنیانی برای نوآوری هایی هستند که در سال های آینده عرضه می شوند. در این گزارش به برخی از نوآورانه ترین موبایل ها در ۲۰۱۹ میلادی اشاره می کنیم.
 
این موبایل ها به نوبه خود بسیار نوآورانه هستند و مسیر را برای تولید دستگاه هایی نوین و جالب را هموار می کنند.
 
برای مشاهده این گزارش، اینجا را کلیک کنید. 
 
مهم‌ترین روندهای تکنولوژی در سال ۲۰۲۰
 
 
آخرین روزهای سال میلادی شاید بهترین فرصت برای بررسی و پیش‌بینی فرصت‌ها و روندهای سال آینده در بخش‌ها و صنایع مختلف باشد. مجله آنلاین Fast Company به تازگی از کارشناسان و تحلیلگران حوزه تکنولوژی خواسته است تا پیش‌بینی‌های خود را از روندهای تکنولوژی در سال آینده ارائه دهند و آنها موضوعات متفاوتی از پیشرفت هوش مصنوعی گرفته تا توسعه ۵G را مطرح کرده‌اند.
 
برای مشاهده این گزارش، اینجا را کلیک کنید.

​​