فناوری اطلاعات

تصویر دوربین‌های نظارتی یک زندان بر روی یوتیوب

منبع: شهر سخت افزار
 
هکرها موفق شدند به سیستم نظارت ویدئویی یک زندان در تایلند رخنه کننده و تصویر دوربین‌های آن را به طور زنده بر روی اینترنت پخش کردند.
 
هرچند جزئیاتی از این هک ارائه نشده، اما مقامات محلی می گویند یک روزنامه نگار متوجه پخش زنده تصاویر داخل زندان بر روی اینترنت می‌شود و آنها را باخبر می‌کند. یک حساب به نام BigBrother’s Gaze در یوتیوب تصاویر دوربین های نظارتی این زندان را برای ساعاتی به طور زنده پخش کرده است. از آنجایی که تصاویر دوربین‌های مختلفی به طور هم زمان پخش شد، تصور می‌شود هکر یا هکرها به طور کامل کنترل سیستم نظارت ویدئویی زندان را در دست داشته اند.
 
مقامات تایلند مدعی شدند این سیستم نظارتی متعلق به زندان لانگ سوانگ در استان چومپون بوده و حمله خارج از آن کشور انجام شده است. با این حال هیچ گونه اطلاعاتی راجع به خود حمله ارائه نشده است. مقامات زندان پس از اطلاع از پخش زنده تصاویر دوربین‌های نظارتی بر روی اینترنت، کل سیستم را خاموش کردند. هم اکنون پلیس سرگرم انجام تحقیقات برای شناسی هکرها و مبدأ آنها است.
 
در آن سو صاحب اکانت یوتیوب یاد شده مدعی شده هیچ رخنه‌ای در کار نیست و این تصاویر در دسترس عموم بوده است. حساب مزبور به کلیه کاربران توصیه کرده کلمه عبور پیش‌فرض سیستم‌های نظارتی را عوض کنند تا شاهد چنین وقایعی نباشند.

​​