فناوری اطلاعات

ضرورت تسریع در راه اندازی سایت های طرح USO ایرانسل در استان خراسان رضوی

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
  
 
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی تاکید کرد: با اجرای 51 سایت جدید به پیمانکاری اپراتور دوم و بهره برداری تا دهه فجر، پروژه توسعه پوشش تلفن همراه روستایی (USO) در مناطق روستایی خراسان رضوی شتاب بیشتری می گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی، جلسه کنترل پروژه سایت های طرح تلفن همراه روستایی شرکت ایرانسل با حضور علی دلگیر مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین حمیدی پور معاون دفتر هماهنگی امور استان ها و مدیر پروژه های توسعه ی روستایی منطقه شرق شرکت ایرانسل، در محل این اداره کل برگزار شد.
 
حسین حمیدی پور معاون دفتر هماهنگی امور استان ها در این جلسه با اشاره به پیگیری به عمل آمده توسط نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، خواستار تسریع در اجرای سایت های USO ایرانسل شد و بر همکاری هرچه بیشتر بین شرکت ایرانسل و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تأکید کرد.
 
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی نیز با اشاره به درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم تأمین زیرساخت مناسب و مطلوب ارتباطی، بررسی و رفع موانع و مشکلات نقاط دارای مشکل ارتباطی روستایی را از اولویت های کاری این اداره کل اعلام کرد و گفت: با اجرا و بهره برداری از این 51 سایت جدید 3G/4G، علاوه بر تأمین ارتباطات تلفن همراه، دسترسی با سرعت بالا به شبکه ملی اطلاعات نیز در این روستاها فراهم می شود.
 
در ادامه این جلسه وضعیت سایت های اجراشده و در دست اقدام طرح های وزارت ارتباطات در استان خراسان رضوی پیگیری و مقرر شد با توجه به مصوبات سفر وزیر ارتباطات به این استان شرکت ایرانسل برنامه عملیاتی درخصوص پوشش اینترنت پرسرعت همراه در مسیرهای مشهد – داورزن و مشهد- خضری  ارائه کند.
 
همچنین آخرین وضعیت اطلاعات ارتباطی مربوط به هوشمندسازی مدارس در روستاها و شهرهای زیر20 هزار خانوار مورد بررسی قرار گرفت.

​​