تلفن همراه

سال سخت 2020 برای هواوی

فاطمه ملکی
 
ایستنا: به نظر می‌رسد با رشد کند 18 درصدی هواوی در سال 2019، سال 2020 برای این شرکت سال سختی باشد.
به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اریک زو، مدیرعامل هواوی در پیامی به کارکنان و مشتریان این شرکت به مناسبت سال جدید میلادی اعلام کرد که به دلیل اقدامات تجاری آمریکا علیه هواوی، 2020 سال سخت و با رشد کندی برای هواوی خواهد بود.
او پیش‌بینی کرده است درآمد این شرکت در این سال به 121.72 میلیارد دلار برسد که 18 درصد بیشتر از زمان مشابه در سال قبل، کمتر از رشد 19.5 درصدی سال قبل‌تر و کمتر از میزان پیش‌بینی شده است.
زو اشاره کرده است هواوی 240 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال جاری عرضه کرده است که 20 درصد بیش از سال قبل بوده است و بیشتر گوشی‌هایی را که قبل از تحریم‌های آمریکا به بازار عرضه کرده بود، با سیستم عامل اندروید فروخته است. اما مدل‌های تازه گوشی‌های این شرکت شامل Mate 30 که در ماه سپتامبر عرضه شد، بدون سیستم عامل اندروید بوده‌اند.
او در نامه خود گفته است که در سال 2020 هواوی اکوسیستم سرویس‌های تلفن همراه خود را با فضای ذخیره ابری و گالری اپلیکیشن خواهد ساخت که پایه‌گذار توانایی آنها برای فروش دستگاه‌های هوشمند هواوی در بیرون از بازار چین خواهد بود.
هواوی همچنین از توسعه سیستم عامل موبایل منحصر به فرد خود با نام Harmony خبر داده است.
به گفته زو، فضای کار بیرون از چین بسیار سخت‌تر از همیشه شده است و فشارهای وارده روی اقتصاد جهانی تشدید شده است. در طولانی مدت نیز دولت آمریکا نیز به سرکوب توسعه فناوری‌های پیشرو ادامه خواهد داد و فضای چالش‌برانگیزی برای زنده ماندن و شکوفا شدن هواوی خواهد بود.
این تغییرات در هواوی پس از آن اتفاق افتاد که دولت آمریکا اعلام کرد استفاده از تجهیزات شرکت‌هایی همچون هواوی به دلیل روابط آنها با دولت چین ریسک‌های امنیتی زیادی را به همراه دارد. این درحالی است که هواوی به طور مرتب این ادعاها را نادیده گرفته است.
زو همچنین تهدید کرد که هواوی به حذف مدیران میانی و کارمندان شاکی خود همچنان ادامه خواهد داد.
 

​​