فناوری اطلاعات

گوگل از دو محصول سخت افزاری جدید Coral AI رونمایی کرد

منبع: سخت افزار
 
 
 در حالی که کمتر از 72 ساعت تا شروع نمایشگاه CES 2020 در لاس وگاس باقی مانده، گوگل برای معرفی محصولات سخت افزاری جدید خود تا آن زمان صبر نکرده و روز گذشته این کمپانی دو محصول سخت افزاری هوش مصنوعی جدید را با عناوین Coral Accelerator Module و Coral Dev Board Mini معرفی کرد که برای عرضه در اوایل سال میلادی جاری برنامه ریزی شده‌اند.
 
گوگل پلتفرم Coral را برای اولین بار در ماه مارس سال 2019 معرفی کرد در حالی که آزمایش آن را از اکتبر آغاز کرده بود. این پلتفرم به یک چیپست ماشین یادگیری واحد پردازش تانسور مجهز شده است. هدف این پلتفرم، کمک به توسعه دهندگان در ساخت هوش مصنوعی است که بتواند به صورت محلی وابسته به شبکه اینترنت به سیستم‌های مبتنی بر فضای ابری متصل شوند می باشد. با این کار تجهیزاتی که نیاز به اتصال به اینترنت برای انجام کار ندارند میتوانند با راندمان بهتر با حفظ بیشتر حریم شخصی به فعالیت خود ادامه دهند. به گفته گوگل، این کمپانی قصد دارد دو ماژول Coral جدید خود را در سال 2020 روانه بازار کند. همچنین گوگل ماژول Coral System on Module خود را با پیکربندی‌های 2 و 4 گیگابایت رم LPDDR4 که در گذشته فقط از یک گزینه 1 گیگابایتی برخوردار بود بروزرسانی کرده است.
 
گوگل ماژول Coral Accelerator Module را با همکاری کمپانی ژاپنی Murata ساخته که این محصول یک مولتی چیپ برای در احاطه قرار دادن Edge TPU ASIC است. گفته شده این ماژول به آسانی با طراحی‌های کاستوم PCB به واسطه رابط‌های USB و PCIe یکپارچه میشود. در سمت دیگر، Coral Dev Board Mini قرار دارد که دقیقا همان چیزیست که به نظر میرسد. گوگل در مورد این محصول گفته که قصد داشته ماژول Coral Dev Board در ابعاد کوچک تر با مصرف کمتر و هزینه ساخت پائین تر جایگزین کند. این ماژول به Coral Accelerator Module و پردازنده مدیاتک 8167s مجهز است. در حالی که گوگل هنوز اطلاعاتی راجع به قیمت دو محصول سخت افزاری جدید خود اعلام نکرده، گفته شده هر دو محصول در نیمه ابتدایی 2020 وارد بازار خواهند شد.

​​