فناوری اطلاعات

شرکت زیرساخت اعلام کرد: تجهیزات ماهواره ای VSAT به مناطق سیل زده ارسال شد

منبع: خبرگزاری مهر
 
شرکت ارتباطات زیرساخت از ارسال دو لینک تجهیزات ماهواره ای VSAT به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان در راستای پایداری شبکه ارتباطی این استان خبر داد.
 
به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، مرتضوی مدیر ارتباطات زیرساخت استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان عادی است و شبکه ارتباطی زیرساخت کشور در این استان هیچ مشکلی ندارد.
 
وی گفت: با تمهیداتی که صورت گرفته هیچ مشکلی در زمینه اختلال یا قطعی در شبکه های ارتباطی زیرساخت در مناطق سیل زده نداریم و با تلاش شبانه روزی همکاران فنی، ارتباطات زیرساخت استان نرمال است.
 
مرتضوی اضافه کرد: در پی وقوع سیل و طغیان رودخانه، کابل های فیبرنوری زیرساخت استان سیستان و بلوچستان در مسیر ارتباطی ایرانشهر –نیکشهر- چابهار و همچنین فیبر جاسک – لیردف در استان هرمزگان دچار قطعی شد و در شبکه اپراتورهای همراه و ثابت کشور در چابهار اختلال به وجود آمد که از همان لحظه وقوع بحران همکاران فنی به محل اعزام شدند .
 
وی گفت: همچنین با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل کنترل و هماهنگی و پایش، مسیر پشتیبان ایجاد و مسیرهای ارتباطی مختل شده زیرساخت در چابهار نرمال شدند. از طرفی با تلاش همکاران فنی زیرساخت و مخابرات و رفع قطع فیبرنوری در مسیرهای ایرانشهر- نیکشهر و نیکشهر- چابهار ارتباط شهرهای نیکشهر و قصرقند نرمال شد.
 
مدیر ارتباطات زیرساخت استان سیستان و بلوچستان توضیح داد: با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان دو لینک تجهیزات ماهواره VSAT از همان شب اول وقوع سیل به مناطق سیل زده در راستای پایداری شبکه ارسال شد.
 
وی خاطرنشان کرد: با تمهیدات صورت گرفته علاوه بر اعزام گروه های فنی از مراکز ارتباطی شهرستان های ایرانشهر و چابهار دو تیم پشتیبانی هم از مرکز زاهدان در قالب تیم های فنی برای پشتیبانی و رفع مشکلات احتمالی به مناطق سیل زده اعزام شدند. در همان ساعات ابتدایی وقوع سیل جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مدیران مخابرات منطقه و همکاران فنی زیرساخت استان تشکیل و به صورت مستمر و لحظه به لحظه رفع خرابی ها و موانع ارتباطی پیگیری شد.

​​