تلفن همراه

سه خبر ICT که امروز باید می‌دانستید

 

top 3 news - 1.jpg

 

ویندوز خود را سریعا آپدیت کنید
 
آسیب‌پذیری جدیدی در ویندوز کشف شده که امکان شنود ارتباطات را برای مهاجمان فراهم می‌کند و به همین دلیل توصیه شده کاربران این سیستم عامل، سریعا اقدام به به‌روزرسانی کنند.
 
 محققان فعال در حوزه امنیت سایبری با جدیدترین بررسی‌های انجام‌شده دریافته و اعلام کرده‌اند که هنوز خیل عظیمی از رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز در برابر حملات بدافزاری آسیب‌پذیرند، به گونه‌ای که در صورت تلاش هکرها به انتشار یک بدافزار، این سیستم عامل هیچ اهرم فشار و ابزاری برای مقابله با نفوذ هکرها برای سرقت اطلاعات در اختیار ندارد و به عبارتی دیگر دست مجرمان سایبری را در این خصوص بسیار باز گذاشته است.

لینک خبر: https://www.ictna.ir/id/108014

 

ابداع یک مدل رایانه‌ای برای بررسی آسیب‌های مغز پس از سکته
 
پژوهشگران یک مدل رایانه‌ای از مغز انسان ابداع کرده‌اند که می‌تواند الگوهایی از نقص مغز را شبیه‌سازی کند که نسبت به الگوهای کنونی، بسیار واقعی‌تر هستند. این مدل جدید می‌تواند امکان نوعی شبیه‌سازی دیجیتالی را ارائه دهد که امکان آزمایش افراد مبتلا به سکته و آسیب‌های مغزی را فراهم می‌کند.
 
"کریستوفر مکنورگان" (Christopher McNorgan)، استادیار روانشناسی "دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو" (UB) گفت: این مدل دقیقا با اتصال عملکردی مغز در ارتباط است و می‌تواند الگوهای واقعی نقص شناختی را نشان دهد. از آنجا که این مدل، نحوه اتصال مغز را نشان می‌دهد، ما می‌توانیم آن را طوری به کار بگیریم که بینش‌های جدیدی را ارائه دهد.
 
 
 
 
 
هواوی پارسال 7 میلیون گوشی 5G فروخته!
 
روز گذشته هواوی اعلام کرد که علیرغم تلاش های آمریکا برای متوقف ساختن این شرکت و جلوگیری از سلطه آن بر بازار شبکه نسل پنجم در سال ۲۰۱۹ میلادی بالغ بر ۶.۹ میلیون گوشی 5G را به اقصی نقاط دنیا صادر کرده است. سال گذشته این شرکت ۸ مدل گوشی 5G شامل میت ۳۰ پرو 5G، میت ۲۰ ایکس 5G، میت ایکس، آنر وی ۳۰ و برخی دیگر را معرفی کرد.
 
وزارت بازرگانی آمریکا در اردیبهشت ماه سال جاری و به دنبال صدور فرمان اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر کنار گذاشته شدن هواوی از شبکه های ارتباطی آمریکا، نام هواوی را در فهرست سیاه خود قرار داد. مقامات امنیت ملی آمریکا نگرانند که مبادا هواوی با کمک تجهیزات و محصولات تولیدی خود از شهروندان این کشور برای دولت مرکزی چین جاسوسی کند و هواوی اما، همواره این اتهامات را رد کرده است.
 
 

​​