فناوری اطلاعات

نخستین بوت‌کمپ استانی اینترنت اشیا در کشور برگزار می‌شود

منبع: ایرنا
 
 
 در راستای هدف گسترش دانش هوشمندسازی کشور با بوت‌کمپ‌های استانی، نخستین بوت‌کمپ استانی کشور در حوزه اینترنت اشیا در استان گلستان برگزار می‌شود.
 
به گزارش مرکز تحقیقات اینترنت اشیا، اکوسیستم اینترنت اشیا به عنوان یکی از ارکان تحقق تحول دیجیتال با کمبود نیروی متخصص و ماهر در بخش های مختلف ساختار خود روبرو است، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و مهارت محور می تواند نقش بسیار موثری در تامین نیروی انسانی مورد نیاز این اکوسیستم داشته باشد و بوت کمپ ها به عنوان جامع ترین دوره های آموزشی، بیشترین بازده را در میان این دوره ها دارا هستند.
 
بر این اساس بوت کمپ استانی اینترنت اشیا با همت اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان گلستان و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و با همکاری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، پارک علم و فناوری استان گلستان و با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اوایل اسفند ماه امسال به مدت یک هفته در این استان برگزار می‌شود.  
 
در این بوت کمپ شرکت‌کنندگان پس از آموزش و کسب مهارت به انجام پروژه‌های کاربردی به صورت تیمی پرداخته و به صورت عملی با مفاهیم و ساختار اکوسیستم اینترنت اشیا آشنا می‌شوند. همچنین این بوت کمپ کمک خواهد کرد تا افراد علاقه‌مند مسیری را برای ورود به بازار کسب و کار در این حوزه برای خود ترسیم کنند.
 
یادگیری و پیاده‌سازی به صورت تعاملی و اثربخش، بهره‌مندی از اساتید متخصص و مربیان فنی آموزشی در هر بخش، استفاده از پک سخت‌افزاری آموزشی برای پیاده سازی عملیاتی سناریوها، ساخت یک محصول اولیه (MVP) مبتنی بر اینترنت اشیا در حین برگزاری بوت‌کمپ، بیش از ۵۰ ساعت آموزش مهارت محور همراه با انجام سناریوهای هوشمندسازی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تیم‌های تشکیل شده در بوت‌کمپ، تبدیل ایده‌های هوشمندسازی و مبتنی بر اینترنت اشیا به نمونه اولیه و تهیه مدل کسب و کار، از جمله ویژگی‌های این دوره است.
 
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به تارنمای مرکز تحقیقات اینترنت اشیا مراجعه کنند.

​​