فناوری اطلاعات

پیس‌نویس سند چالش‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی منتشر شد

منبع: پیوست
 
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی پیش‌نویس سند «بررسی چالش‌‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی» را منتشر کرد.
 
 
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرده است به منظور هدایت رفتار ذینفعان و کنترل برخی چالش‌‌های موجود، پیش‌نویس سند «بررسی چالش‌‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی» را تهیه و آن را منتشر کرده است تا نظرات کارشناسان را دریافت کند.
 
در این سند پیش‌نویس، پس از بررسی انواع مالیات‌ها در ایران و معرفی نمونه‌هایی از مالیات‌های مختلف در دنیا، مدل‌های مختلف معافیت‌های مالیاتی نیز معرفی شده‌اند و در بخش ۵، چالش‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی برشمرده شده‌اند.
 
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، چالش‌های مالیاتی کسب‌وکارهای الکترونیکی را در ۸ سرفصل، دسته‌بندی کرده برای رفع مشکل هرکدام، اقدامات را پیشنهاد داده است.
 
این مرکز همچنین به موضوع آموزش مسائل مالی و مالیاتی تأکید ویژه‌ای داشته و سرفصل‌هایی را به منظور آشنایی بیشتر با این موارد، پیشنهاد داده است.
 
در این سند تأکید شده است: «بر اساس قانون، کسب‌وکارهای الکترونیکی نیز مانند هر کسب‌وکار دیگری باید مالیات پرداخت کنند ولی پیش از آن حتماً باید چالش‌های آنها را در نظر گرفت و راه‌حل‌های این چالش‌ها را عملیاتی نمود تا در حقوق این‌گونه کسب‌وکارها تضییع ایجاد نشود.»
 
متن این سند را از اینجا دریافت کنید.

​​