فناوری اطلاعات

تعطیلی کارخانه تامین قطعات اپل تمدید شد

منبع: ایرنا
 
 در پی نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، مقامات چین مانع از سرگیری فعالیت کارخانجات یکی از اصلی‌ترین تامینکنندگان قطعات موردنیاز اپل در این کشور شدند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از روزنامه اقتصادی «نیهون کیزای»، کمپانی تایوانی فاکس‌کان که بزرگترین تولیدکننده قطعات رایانه‌ای و الکترونیکی جهان است، قرار بود پس از وقفه‌ای کوتاه از پس از شیوع کرونا، از فردا ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) فرآیند تولید را در واحد خود در شهر شنزن چین از سر گیرد که با مخالفت مقامات چینی روبهرو شد.
 
به نقل از چهار منبع آگاه، کارشناسان بهداشت عمومی پس از انجام بررسی‌های لازم در کارخانجات فاکس‌کان به این شرکت اعلام کردند که واحدهای آن در چین حامل "خطر بالای عفونت کرونا" هستند و این امر آن‌ها را برای از سرگیری تولیدات نامناسب می‌کند.
 
ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه امسال) در شهر ووهان شروع شد، علاوه بر شهر و استان‌های چین به ۲۴ کشور دیگر در جهان نیز سرایت کرده است. این بیماری ویروسی تاکنون ۳۷,۵۵۶ تن را در جهان آلوده کرده و جان ۸۱۴ نفر را گرفته است.
 
دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگبار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علائمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.
 
این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر  را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است. کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می‌بینند.

​​