فناوری اطلاعات

 
 
top 3 news - 1.jpg
 
ماهواره ظفر با موفقیت پرتاب شد اما در مدار قرار نگرفت
 
سخنگوی فضایی وزارت دفاع گفت: ماهواره‌بر سیمرغ، ماهواره «ظفر» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد، اما ماهواره‌بر به سرعت مورد نیاز جهت تزریق ماهواره در مدار مورد نظر نرسید و بهینه‌سازی‌های لازم جهت پرتاب آتی انجام خواهد شد.
 
 
 
نوکیا خدمات صوتی مبتنی بر وای فای ارائه می‌دهد
 
برخی گوشی‌های نوکیا از این پس خدماتی موسوم به صوت از طریق وای فای ارائه می‌دهند که به کاربران امکان می‌دهند تا به طور مستقیم با یک گوشی یا تلفن ثابت دیگر با استفاده وای فای تماس بگیرند.
اچ ام دی گلوبال سازنده گوشی‌های نوکیا از ارائه خدمات جدید صدا از طریق وای فای یا Vo Wi-Fi خبر داده که با فعال کردن آن تماس گرفتن با سایر کاربران گوشی‌های هوشمند یا تلفن‌های ثابت از طریق وای فای تسهیل می‌شود.
این خدمات از طریق برخی اپراتورها در کشورهای مختلف در دسترس قرار گرفته است. از جمله گوشی‌های نوکیا که چنین قابلیتی دارند می‌توان به نوکیا ۹ پیور ویو، نوکیا ۸ سیروکو، نوکیا ۸.۱، نوکیا ۷.۲، نوکیا ۷ پلاس، نوکیا ۶.۱ پلاس و نوکیا ۶.۱ اشاره کرد.
 
 
 
ارزش گوگل از یک تریلیون دلار فراتر رفت
 
آلفابت هم اکنون در کنار اپل و مایکروسافت در جمع شرکت‌های یک تریلیون دلاری حضور دارد. اپل هم اکنون ارزشمندترین کمپانی آمریکایی محسوب می‌شود که ارزش آن 1.4 تریلیون دلار برآورد شده است و پس از آن شرکت مایکروسافت با سرمایه 1.3 تریلیون دلار قرار دارد.
 
این نخستین‌باری است که سه شرکت آمریکایی با ارزش حداقل یک تریلیون دلاری به‌شکل هم‌زمان معرفی می‌شوند.
 

​​