فناوری اطلاعات

علی‌بابا: برخی از اطلاعات کاربران به دست هکرها افتاد

سرویس فروش اینترنتی خدمات مسافرتی علی بابا اعلام کرد که تعدادی از سرورهایش توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته و به برخی از اطلاعات کاربران دسترسی بیدا کرده اند.

alibaba2.jpg

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، علی بابا در اطلاعیه خود تاکید کرده تیم امنیت این شرکت به محض اطلاع از حمله، اقدامات لازم را انجام داده و موضوع با کمک نهادهای قضایی و امنیتی در حال پیگیری است. 

علی بابا تاکید کرده مسئولیت این رخداد را میپذیرد و بابت این اتفاق از کاربران خود عذرخواهی میکند و اقدامات لازم را برای جلوگیری تکرار این اتفاق صورت داده است. 

در حالی که علی بابا اعلام کرده اطلاعات تکمیلی در باره این حمله را به زودی اطلاع رسانی خواهد کرد که مسعود طباطبایی از اعضای هییت مدیره علی بابا در این خصوص گفت: متاسفانه تعدادی از سرورهای علی بابا مورد حمله هکرها قرار گرفته که طی آن، مهاجمین به "برخی از اطلاعات کاربران" و "سورس کدها" دسترسی پیدا کرده اند. 

به گفته طباطبایی تیم امنیت علی بابا اقدامات لازم را انجام داده و با توجه به سرنخ های موجود، این موضوع از طریق نهادهای ذیربط در حال پیگیری است.

این عضو هییت مدیره علی بابا تاکید کرده مسولیت این رخداد را میپذیریم و از کسانی که به نحوی آسیب دیده اند عذرخواهی میکنیم.

به گفته وی حفاظت از اطلاعات همواره اولویت علی بابا بوده و هست و این اطمینان به کاربران داده می شود که اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار این اتفاق صورت گرفته است.


​​