فناوری اطلاعات

عذرخواهی آذری جهرمی برای انتشار تصویر لباس فضانوردی

منبع: آی تی ایران
 
 
وزیر ارتباطات امروز به خاطر انتشار عکس لباس فضانورد ایرانی در توییترش از مردم عذرخواهی کرد.
 
«محمدجواد آذری جهرمی» امروز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: هفته گذشته کار تبلیغی اشتباهی صورت گرفت و افکار عمومی نیز به آن واکنش نشان داد.
 
وی اظهار داشت: همان شب هم توضیح دادم که مساله چه بود اما باید بدون لکنت عذرخواهی کرد که انتخاب آن لباس، اشتباه رسانه‌ای بود. این کار اصل موضوع تصمیم ایران برای اعزام فضانورد را تحت الشعاع قرار داد و خبر را پوشاند. باید از دوستانی که در حوزه فضایی و اعزام فضانورد تلاش می‌کنند پوزش خواست. این پست را حتما حذف خواهم کرد.
 
آذری جهرمی اضافه کرد: آدم باید یک جاهایی علاوه بر صداقت، شجاعت بیان هم داشته باشد و مسائل را خیلی شفاف توضیح دهد. هدف از انتشار آن لباس اعلام خبر سفارش ۵ کپسول زیستی برای پیشبرد برنامه فضانوردی بود که در رسانه‌ای کردن آن، اشتباه تبلیغاتی از سوی تیم ما پیش آمد.
 
هفته گذشته محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری ایران تصویری را در توییتر و اینستاگرام منتشر کرد که به گفته او لباس فضانوردان ایرانی در آینده خواهد بود. اما انتشار این تصویر از همان دقایق ابتدایی با واکنش‌های منفی از سوی کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شد. البته وزیر ارتباطات همان شب و در جریان مراسم گردهمایی فناوران فضایی، از استقبال و شوخی کاربران با این لباس ابراز خوشحالی کرد.
 
12 ثانیه لعنتی
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات علت قرار نگرفتن ماهواره ظفر ۱ را ۱۲ ثانیه لعنتی عنوان کرد و گفت: «در ۱۲ ثانیه آخر که سوخت یا توان موتور ماهواره باید افزایش پیدا می‌کرد تا به سرعت مورد نظر دست پیدا کند، این اتفاق نیفتاد و علت این هم می‌تواند به کیفیت سوخت و وزن مرحله دوم ماهواره ارتباط داشته باشد هم می‌تواند به توان موتور مرتبط باشد.»

​​