فناوری اطلاعات

نوکیا و دویچه تله کام در کنگره جهانی موبایل شرکت نمی کنند

منبع: مهر
 
 
پس از شرکت های بزرگی مانند آمازون، ال جی و اینتل، اکنون نوکیا و شرکت مخابراتی دویچه تله کام هم اعلام کردند به دلیل شیوع کرونا در کنگره جهانی موبایل شرکت نمی کنند.
 
 به نقل از  رویترز،پس از ال جی،آمازون، اینتل وانویدیا، اکنون نوکیا و شرکت «دویچه تله کام»  جدیدترین شرکت هایی هستند که به دلیل شیوع ویروس کرونا از شرکت در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ اجتناب می کنند. به این ترتیب احتمال لغو شدن رویداد مذکور بیشتر می شود.
 
یکی از منابع آگاه به رویترز فاش کرده شرکت آلمانی دویچه تله کام در این مراسم شرکت نمی کند و احتمالا اپراتورهای مخابراتی دیگر نیز با انتشار بیانیه ای از شرکت اجتناب کنند.
 
از سوی دیگر شرکت فنلاندی نوکیا هم در بیانیه ای اعلام کرد: نوکیا تصمیم دارد طی رویدادهای «نوکیا لایو» به طور مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار کند. در این رویدادها دموهای صنعتی و رونمایی از محصولاتی که قرار بود در کنگره جهانی موبایل برگزار شود، برای مشتریان نمایش داده می شود.
 
علاوه بر نوکیا، شرکت فرانسوی-ایتالیایی تراشه سازی «اس تی ام الکترونیکز» نیز به فهرست شرکت هایی اضافه شده که در ۲۴ فوریه در کنگره جهانی موبایل شرکت نمی کند.
 
کنگره جهانی موبایل یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه صنعت تولید موبایل است و شرکت های مختلف میلیون ها دلار صرف ساخت غرفه و سرویس های مختلف آن می کنند.
 
به گفته منابع آگاه هیئت مدیره GSMA (برگزار کننده کنگره جهانی موبایل) روز جمعه جلسه ای برگزار می کند تا گزینه های پیش رو برای برگزاری این مراسم را بررسی کند.

​​