تلفن همراه

واتس‌اپ دو میلیاردی شد!

منبع: کلیک
 
 
 واتساپ محبوب ترین پیام رسان در سراسر جهان محسوب می شود. بر اساس جدیدترین آمار، تعداد کاربران آن به بیش از 2 میلیارد نفر رسیده است.
 
زمانی که فیس بوک در سال 2014 پیام رسان واتساپ را خریداری کرد، تعداد کاربران آن برابر با 500 میلیون نفر بود. در سال 2016 تعداد کاربران آن به 1 میلیارد نفر رسید. در سال 2018 واتساپ اعلام کرد دارای 1.5 میلیارد کاربر در سراسر جهان است. حال فیس بوک اعلام کرده که بر تعداد کاربران این پیام رسان، 500 میلیون نفر دیگر اضافه شده است. در نتیجه واتس اپ دارای 2 میلیارد کاربر است. این پیام رسان رشد بالایی را تجربه کرده است.
 
تیم واتس آپ در این رابطه اعلام کرده است: زمانی تنها به صورت چهره به چهره امکان مکالمات خصوصی وجود داشت، حال افراد در سراسر جهان و از فواصل دور به چنین قابلیتی دسترسی دارند. آن ها می توانند با یکدیگر گفتگو کرده و تماس ویدیویی برقرار کنند. در واتساپ اتفاقات مهمی رخ داده است و ما برای رسیدن به این نقطه، افتخار می کنیم.
 
سادگی و امنیت بالا، دو دلیل اصلی محسوب می شوند که کاربران واتس اپ را به جای پیام رسان های دیگر انتخاب می کنند. تمام پیام ها در این پیام رسان به صورت رمزگذاری شده ارسال می شوند. برخلاف بسیاری از پیام رسان ها، پیام های ارسال شده در واتساپ در فضای ابری ذخیره نشده و تنها در گوشی شما ذخیره می شوند.

​​