فناوری اطلاعات

سه خبر ICT که امروز باید می‌دانستید

top 3 news - 1.jpg

 

 

«ابر آروان» بستر اکوسیستم ابری کشور را فراهم می‌کند
 
ابر آروان در سوار ابرهای ۹۸، از فراهم‌سازی بستر اکوسیستم ابری کشور و برگزاری مسابقه‌ فناورانه ابربازی با حضور ۹۹۹ توسعه‌دهنده برای توسعه‌ ۹۹ محصول ابری مورد نیاز این زیست‌بوم خبر داد.
 
علاوه بر این، ابر آروان از محصولات جدید شامل پلتفرم ابری یا PaaS به‌عنوان بستری برای حذف مراحل پیکربندی و آماده‌سازی زیرساخت توسعه محصول و فضای ابری یا Object Storage برای ذخیره‌سازی فایل‌ها در یک فضای نامحدود، رونمایی کرد.
 

 

 

بلاتکلیفی گوشی‌های جدید با لغو کنگره جهانی موبایل!
 
هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک کرونا و لغو کنرگه جهانی موبایل سرنوشت گوشی‌های هوشمندی که قرار بود در جریان برگزاری این رویداد بزرگ رونمایی شوند، هنوز معلوم نیست.
 
 
 
 
 
کرونا تولید لپتاپ را به شدت کاهش می‌دهد
 
 
بخش عمده ای از لپتاپ ها در چین تولید می شوند اما شیوع ویروس کرونا در این کشور این صنعت را به شدت تحت تاثیر قرار داده و احتمالا طی سه ماهه جاری عرضه لپتاپ بین ۲۹ تا ۳۶ درصد افت خواهد کرد.
 
Quanta که سهم عمده ای از تولید مک بوک پرو و مک بوک ایر را در اختیار دارد، به خاطر محدودیت هایی که دولت چین پس از شیوع ویروس کرونا اعمال کرده بخشی از فرایند مونتاژ را به تایوان منتقل کرده اما مشکل اینجاست که به زودی موجودی قطعات ساخت چین به پایان می رسد.بنابراین اگر دولت پکن مجوز بازگشایی کارخانه های تولید قطعه را صادر نکند، بازار لپتاپ به شدت با کمبود موجودی مواجه خواهد شد.
 

​​