تلفن همراه

سه خبر ICT که امروز باید می‌دانستید

 
top 3 news - 1.jpg
 
بررسی تخلف انتخاباتی اپراتورها
 
وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت: اینکه منبعی از سوی اپراتورها اطلاعات مردم را در اختیار کاندیداها قرار داده‌است را نمی‌توانم تأیید یا رد کنم، اگر اطلاعاتی وجود داشته باشد، بررسی می شود.
آذری جهرمی در خصوص پیامک‌های تبلیغاتی برخی کاندیداها به مردم نیز گفت: شکایت‌هایی از مردم در خصوص پیامک‌های تبلیغاتی کاندیداها دریافت کرده‌ایم اما اینکه منبعی از سوی اپراتورها اطلاعات مردم را در اختیار کاندیداها قرار داده‌اند را نمی‌توانم تأیید یا رد کنم، اگر اطلاعاتی وجود داشته باشد، بررسی و قطعاً برخورد می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: شکایت از همه افرادی که غیرقانونی و از طریق هر منبعی اطلاعات مردم را به دست آورده‌اند و پیامک‌های تبلیغاتی را بدون اجازه مردم ارسال کرده‌اند، از طریق سامانه ۱۹۵ جمع آوری و به دستگاه‌های نظارتی و مجریان برگزاری انتخابات می‌فرستیم، چون این اقدام، ورود به حریم خصوصی مردم است.
 
 
 
 
 
همراه اول به دنبال IPv6
 
پروژه گذار همراه اول از IPv4 به IPv6 در بعد فنی به پایان رسید و این اپراتور برای ترجمه IPهای نسل ۴ به نسل ۶ پروژه CGNAT را نیز اجرایی کرده است.
 
 
 
تدوین آیین‌نامه‌های جدید برای جلوگیری از کلاهبرداری خدمات ارزش افزوده
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت از تدوین آیین‌نامه‌هایی ویژه در ارتباط با خدمات ارزش افزوده خبر داده تا به واسطه آن کلاهبرداری به واسطه این سرویس از کاربران غیر ممکن شود.
 
 محمدجواد آذری جهرمی در این زمینه گفته است که سه آیین‌نامه تدوین شده که ظرف دو هفته آینده در کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصویب خواهد شد. براساس اظهارات او رویکرد تدوین این آیین نامه‌‌ها جلوگیری از کلاهبرداری به واسطه خدمات ارزش افزوده و اجازه تداوم کار به کسب‌و‌کارهایی است که در این حوزه به صورت سالم فعالیت می‌کنند.
وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت در این مورد توضیح داد: «شکایت‌هایی در این خصوص از مردم دریافت کرده ایم اما این که اپراتورها منابعی در اختیار نمایندگان قرار داده اند یا خیر را نه می توانم رد کنم نه تکذیب. افرادی که به صورت غیرقانونی اطلاعات مردم را به دست آورده  را حتما پیگیری خواهیم کرد. ضمن این که شکایات مردم در این خصوص را از سامانه ۱۹۵ سازمان تنظیم مقررات جمع آوری کرده و آن ها را  به مراجع ذیصلاح ارسال می کنیم.»
 

​​