فناوری اطلاعات

آیا کرونا همایش بانکداری الکترونیک را به تعویق می‌اندازد؟

منبع: پیوست
 
 
احتمالا همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به دلیل خطر گسترش ویروس کرونا به تعویق خواهد افتاد.
 
 هم‌اکنون بانک مرکزی در حال تصمیم‌گیری در این خصوص است و قرار شده روز دوشنبه (۵ اسفند) نظر قطعی خود در مورد تعویق برگزاری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را اعلام کند. قرار بود این همایش در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفندماه با رویکرد دگردیسی دیجیتالی برگزار شود.
 
با گسترده شدن ویروس کرونا در سراسر جهان بسیاری از همایش‌ها و رویدادهای بین‌المللی نیز کنسل شده‌اند. یکی از بزرگترین رویدادهای بین‌المللی که به خاطر گسترش ویروس کرونا لغو شد کنگره جهانی موبایل بارسلونا MWC بود.  این کنگره قرار بود ۵ تا ۸ اسفند ماه برگزار شود. پس از به تعویق افتادن MWC بسیاری از شرکت‌های حاضر در آن رویداد از جمله هواوی و سونی اعلام کردند که رونمایی‌ها و همایش‌های خود را به صورت مجازی و آنلاین برگزار خواهند کرد.
 
همایش بانکداری الکترونیکی که یکی از مهمترین همایش‌ها در نظام پرداخت کشور به شمار می‌آید در این دوره خود قرار بود به موضوع دگردیسی دیجیتالی بپردازد. در این همایش مقرر شده بود برنامه‌ بانک‌ها برای حرکت به سمت دیجیتالی شدن نیز معرفی شود.
 
همایش بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت در ۹ دوره برگزاری سعی کرده سالانه روندهای بانکداری الکترونیکی را مورد بررسی قرار دهد. سال گذشته با توجه به داغ بودن موضوع رمزارزها همین موضوع اصلی همایش قرار گرفت.

​​