فناوری اطلاعات

5.5 پتابایت اطلاعات Etsy وارد فضای ابری گوگل می‌شود

منبع: همکاران سیستم
شرکت ارایه دهنده خدمات بازار آنلاین Etsy اعلام کرد تمامی فعالیت‌های خود روی 2000 سرور پیش‌فرض و 5.5 پتابایت داده را به خدمات پردازش ابری Cloud Platform گوگل انتقال می‌دهد و این انتقال طی یک برنامه ریزی دو ساله صورت می‌گیرد.
این سایت یک بازار آنلاین را در اختیار فروشندگان می‌گذارد تا آنها بتوانند تمامی صنایع دستی و کالاهای خلاقانه خود را  به فروش برسانند. از زمانی که Etsy در سال 2005 میلادی تاسیس شد تلاش‌های فراوانی کرد تا تمامی داده‌ها را روی سرورهای داخلی خود ذخیره کند.
زمانی که این شرکت در آوریل 2015 برای نخستین بار سهام خود را به صورت عمومی عرضه کرد، این کمپانی موفق شد تحت فشار سهامداران فعالیت‌های بیشتری در راستای ساده‌سازی فرآیندهای داخلی خود انجام دهد.

 
این فرآیند به گونه‌ای دنبال شد که یکی از سرمایه‌گذاران سال 2017 میلادی این مسئله اصرار داشت که آنها می‌بایست از خدمات رایانش ابری عمومی استفاده کنند تا هزینه‌ها را کاهش دهند و همچنین، گروه‌های تحقیق و توسعه خود را آزاد بگذارند تا برای نگهداری از خدمات پیش‌فرض زمان کمتری صرف شود.
به همین ترتیب در سال 2018 میلادی یک جلسه ویژه تشکیل شد تا این شرکت انتقال زیرساخت‌های خود از پایگاه‌های داده داخلی به فضای ابری عمومی را آغاز کند و در این میان خدمات رایانش ابری گوگل به عنوان نخستین گزینه آنها مطرح شد.
«کیور گواند» مدیر معماری Etsy سال 2019 در جریان شرکت در «کنفرانس Google Next» در سانفرانسیسکو توضیح داد که این سایت فعالیت‌های خود را برای انتقال زیرساخت‌ها به فضای پردازش ابری آغاز کرده است.

​​