فناوری اطلاعات

دو برابر شدن میزان حملات منع سرویس در سه ماهه چهارم ۲۰۱۹

منبع: مهر
 
 
میزان حملات موسوم به منع سرویس یا محروم سازی از سرویس در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است.
 
 به نقل از آسین ایج، بررسی‌های مؤسسه امنیتی کاسپراسکای نشان می‌دهد ابزار امنیتی مختلف این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تا ۵۶ درصد بیشتر برای بلوکه کردن حملات مختلف به کار گرفته شده‌اند.
 
از مجموع حملات منع سرویس حدود ۲۸ درصد از این حملات در آخر هفته‌ها رخ داده‌اند و یکشنبه‌ها محبوب ترین روز برای انجام حملات یادشده بوده است.
 
همچنین در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تعداد حملات پردامنه و گسترده منع سرویس نیز افزایش یافته و برخی از بزرگترین آنها بر علیه سازمان‌ها و نهادهای مالی در آفریقای جنوبی، سنگاپور و کشورهای اسکاندیناوی رخ داده است. برخی احزاب سیاسی نیز هدف این حملات قرار گرفته‌اند که از جمله آنها می‌توان به حزب کارگر انگلیس و رایانه‌های سرور در واتیکان اشاره کرد.
 
یکی از مهم‌ترین روش‌های حملات منع سرویس، شامل اشباع سیستم هدف با ارسال انبوهی از درخواست‌های ارتباط خارجی است به‌طوری که ماشین هدف، نمی‌تواند به ترافیک دریافتی پاسخ دهد یا پاسخ‌ها با سرعت کم داده می‌شوند یا در دسترس نیستند. چنین حملاتی منجر به سربارشدن زیاد سرور می‌شوند. حمله DOS کامپیوتر هدف را وادار به راه اندازی مجدد یا مصرف منابع اش می‌کند، بنابراین نمی‌تواند به درخواست‌های مورد نظرش پاسخ دهد.

​​