رسانه‌های اجتماعی

آلمانی‌ها ۲ برابر مردم آمریکا برای حریم خصوصی خود ارزش قائلند

منبع: تسنیم
کاربران آلمانی فیس بوک از این شبکه اجتماعی می‌خواهند ۸ دلار در هر ماه به خاطر انتشار اطلاعات تماس آنها بپردازد در حالی که کاربران آمریکایی تنها ۳.۵۰ دلار می خواهند.
 
 
 
به نقل از رویترز، یک مطالعه در مورد ارزشی که افراد در کشورهای مختلف برای اطلاعات شخصی خود قائل هستند نشان می دهد کاربران آلمانی فیس بوک از این شبکه اجتماعی می‌خواهند 8 دلار در هر ماه به خاطر انتشار اطلاعات تماس آنها بپردازد در حالی که کاربران آمریکایی تنها 3.50 دلار می خواهند.
 
 این مطالعه که توسط موسسه سیاست فناوری انجام شده اولین تلاش برای کمّی کردن ارزش حریم خصوصی و اطلاعات آنلاین افراد است. در این مطالعه، با نگاه به عادات مردم در آمریکا، آلمان،مکزیک، کلمبیا و آرژانتین، ارزش حریم خصوصی مردم بررسی شد.
 
  قانونگذاران آمریکا جرایم سنگینی برای شرکت فیس بوک و یوتیوب گوگل به خاطر نقض حریم خصوصی افراد وضع کرده اند.
 
 اسکات والستنن، رئیس موسسه سیاست فناوری آمریکا می‌گوید:« تفاوت در میزان ارزشی که مردم به حریم خصوصی و اطلاعات خود در سراسر کشور می‌دهند نشان می‌دهد مردم در برخی مناطق قوانین ضعیف تری را می خواهند در حالی که برخی در سایر مناطق قوانین سختگیرانه تری را درخواست می کنند».
 
« کمّی کردن ارزش حریم خصوصی برای اجرای مطالعات مربوط به این مسئله لازم است».
 
 این مطالعه نشان داد آلمانی ها می خواهند در ازای انتشار اطلاعات شخصی شان، پول بیشتری بگیرند. پس از آن کاربران آمریکایی قرار دارند.
 
 یک پلتفرم فناوری مثل فیسبوک بطور متوسط باید ماهانه 8.44 دلار برای انتشار اطلاعات حساب بانکی افراد، 7.56 دلار برای انتشار اطلاعات مربوط به اثر انگشت، 6.05 دلار برای خواندن متون شخصی افراد و 5.80 دلار برای انتشار اطلاعات مربوط به برداشت از حساب بانکی آنها پرداخت کند.
 
 ولی مردم برای انتشار اطلاعات مربوط به محل زندگی شان تنها 1.82 دلار درخواست کردند و برای دریافت تبلیغات از طریق پیامک چیزی نمی خواهند.

​​