تلفن همراه

کرونا عرضه گوشی ارزان قیمت اپل را به تاخیر انداخت

منبع: ایرنا
 
به ادعای تحلیل‌گران، شیوع ویروس کرونا، تاریخ انتشار گوشی فوق‌العاده ارزان‌قیمت شرکت اپل به نام« آیفون SE۲» را تا شش هفته به تاخیر می‌اندازد.
 
به گزارش روزنامه دیلی میل، شیوع ویروس کرونا شرکت اپل را وادار می کند تا عرضه گوشی آیفون فوق العاده ارزان قیمت SE ۲ خود را به تاخیر بیاندازد.
 
ویروس کرونا و یا COVID-۱۹، تا کنون جان دو هزار و ۷۷۱ نفر را در سراسر جهان گرفته و بیش از ۸۱ هزار نفر را آلوده کرده است که اکثر این افراد در چین بوده اند. این ویروس بسیاری از کارخانه های اصلی تولید را در چین و سایر کشورها در جنوب شرقی آسیا به تعطیلی کشانده است.
 
قیمت گوشی آیفون SE ۲ حدود ۳۹۹ دلار پیش بینی شده است و کارشناسان ۳۱ مارس را به عنوان تاریخ احتمالی عرضه آن اعلام می کنند.  اما بسیاری از شرکت ها از جمله  از جمله غول تولید تراشه Foxconn ، تقریبا تمام تولیدات خود را در چین متوقف کرده اند.
 
«دن ایوز»، تحلیلگر متخصص شرکت Wedbush Securities ، به نشریه «سان» گفت که انتظار بروز تأخیرهای قابل توجهی را دارد.وی گفت، به دلیل آسیب های وارده به زنجیره تولید، احتمالا تاریخ انتشار گوشی آیفون SE ۲، چهار تا شش هفته از تاریخ پیش بینی شده در ماه مارس به تاخیر می افتد.

​​