فناوری اطلاعات

اتصال مستقیم بانک‌ها به اپراتورهای تلفن همراه برای ارسال سریع رمز پویا

منبع: زومیت
 
 
بانک مرکزی تأکید کرده است تا بانک‌ها برای تسریع ارسال رمز دوم پویا به‌صورت مستقیم به اپراتورها متصل شوند.
 
حسین محمودی، مدیر اداره‌ی کل بانک‌داری شخصی و توسعه‌ی محصول بانک ملت گفت بانک مرکزی تأکید کرده است تا بانک‌ها به منظور تسریع و تسهیل ارسال رمز دوم پویای پیامکی به‌صورت مستقیم به اپراتورها متصل شوند. او همچنین گفت تأخیر در ارسال رمز پویای پیامکی به موقعیت‌های جغرافیایی بستگی دارد؛ زمان ارسال در برخی شهرها کم‌تر از ۳ ثانیه و در برخی تا ۵۰ ثانیه طول می‌کشد که به دلیل زیرساخت‌های ارتباطی ضعیف‌تر است.
 
سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتا پیش‌تر اعلام کرده بود به‌زودی مبلغ تراکنش نیز در رمزهای پویای دریافتی ازطریق پیامک درج خواهد شد تا مشتری با آگاهی از مبلغ برداشت‌شده امنیت بیشتری داشته باشد. محمودی نیز اعلام کرد در متن پیامک‌های رمز پویای بانک ملت درج می‌شود که این رمز به منظور برداشت از حساب است تا مشتری در صورتی که افراد کلاهبردار با آن تماس گرفتند که رمز را برای مسائلی مانند قرعه‌کشی و... اعلام کند، متوجه می‌شود این رمز برای برداشت از حساب است و نباید این رمز را در اختیار دیگران قرار دهد.
 
محمودی همچنین گفت مشتریان در حال عادت کردن به رمز پویا هستند و انتظار بر این است که روند فعال‌سازی رمز دوم پویا همچنان ادامه داشته باشد و مشتریان دارای تلفن همراه هوشمند به سمت راهکار اپلیکیشن رمزساز حرکت کنند.
 
درحال‌حاضر برخی افراد تمامی تراکنش‌های خود را با استفاده از اپلیکیشن‌های رمزساز بانکی انجام می‌دهند، بعضی دیگر هنوز رمز دوم پویای خود را فعال نکرده‌اند که در برخی بانک‌ها دکمه‌ی رمز دوم پویا به‌طور خودکار برای آن‌ها فعال شده است تا با انتخاب آن در صفحه‌ی پرداخت اینترنتی، رمز دوم یک‌بارمصرف برایشان پیامک شود. همچنین به افرادی که می‌خواهند از معافیت رمز دوم پویا برای تراکنش‌های تا سقف صد هزار تومان بهره‌مند شوند مهلت سه‌ماهه‌ای از سوی بانک‌ها داده شده است تا به یکی از خودپردازهای بانک مورد نظر خود مراجعه و مسئولیت انجام این قبیل تراکنش‌ها با رمز دوم ایستا را بپذیرند.

​​