تلفن همراه

اندروید 11 جلوی شارژ اشتباه گوشی‌تان را می‌گیرد

منبع: شهر سخت افزار
 
 
مدتی است که تیم گوگل پروسه گسترش اندروید 11 را آغاز کرده و نمونه اولیه آن را در اختیار تسترها قرار داده است. حال بر اساس بررسی‌ها انجام شده مشخص شده است که گوگل در اندروید 11 قابلیتی را در نظر گرفته تا زمانی که کاربر گوشی خود را به اشتباه بر روی پد شارژ بی‌سیم قرار می‌دهد، نوتیفیکیشن اخطاری را با هدف اصلاح موقعیت مکانی گوشی بر روی پد شارژ نشان دهد.
 
زمانی که گوشی خود به شکل نامناسب بروی شارژر‌های بیسیم قرار دهید، گوشی شارژ نمی‌شود و یا با سرعت پایینی شارژ می‌شود. حال به تازگی تسترهای اندروید 11 متوجه شده‌اند که گوگل برای حل این مشکل قابلیتی را در نسخه جدید اندروید در نظر گرفته که در زمان قرار دادن اشتباه گوشی هوشمند بر روی پد شارژ بی‌سیم، نوتیفیکیشن اخطاری بر روی صفحه گوشی نمایان می‌شود و از کاربر درخواست می‌کند تا موقعیت مکانی گوشی خود را بر روی پد شارژ اصلاح کند.
 
البته به گفته تسترهای اندروید 11، این نوتیفیکیشن فقط بر روی گوشی گوگل پیکسل 4 به نمایش در آمده است و زمانی که این قابلیت را بر روی پیکسل 3 آزمایش کردند هیچ اخطاری در این خصوص نمایان نشد. با توجه به گسترش استفاده از شارژرهای بیسیم در میان کاربران، این قابلیت کاربردهای بسیاری خواهد داشت.
 
 
 
در این بین مهم‌ترین نکته نحوه عملکرد فناوری تشخیص شارژ بیسیم صحیح گوگل است. شارژر‌های بی‌سیم با فناوری Qi حتی زمانی که گوشی هوشمند به اشتباه بر روی آن‌ها قرار گرفته باشد، میزانی از انرژی را برای شارژ گوشی مورد نظر ارسال می‌کنند اما میزان انرژی دریافتی توسط گوشی کاهش خواهد یافت و با سرعت پایین‌تری شارژ خواهد شد؛ در نتیجه اندروید 11 متوجه این موضوع خواهد شد و اخطاری را به منظور اصلاح محل قرارگیری بر روی گوشی ارسال خواهد کرد.
 
البته هیچ تضمینی در خصوص ماندگاری این قابلیت وجود ندارد، زیرا در حال حاضر پیش نمایش اولیه اندروید 11 در اختیار تسترها قرار گرفته و ممکن است که در نسخه نهایی این قابلیت مورد استفاده قرار نگیرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده نسخه نهایی اندروید 11 در اواخر ماه سپتامبر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.
 

​​