فناوری اطلاعات

بنابی خبر داد: برطرف شدن گلوگاه کندی سرعت اینترنت

منبع: ایلنا
نایب رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از برطرف شدن گلوگاه کندی سرعت که به دلیل رشد چشم گیر مصرف دیتا در اپراتور همراه اول رخ داده بود، خبر داد.
 
 چند روز پیش در پی شیوع ویروس کرونا وزارت ارتباطات اعلام کرد مصرف دیتا در کشور افزایش ۴۰ درصدی داشته است. این وزارتخانه دلیل افزایش مصرف دیتا را تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و دور کار شدن کارکنان ادارات بخش‌های دولتی و ضرورت استفاده از دیتا عنوان کرد.
 
سجاد بنابی، نایب رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات گفته بود؛ شرکت ارتباطات زیرساخت در لایه دروازه بین الملل کشور محدودیت ظرفیت ندارد ولی اپراتورهای مختلف در لایه دسترسی شبکه (acess) یک سری محدودیت‌هایی داشته‌اند و از شنبه صبح با همکاری اپراتورها، مخابرات و ارائه دهندگان دیتای ثابت (FCP‌ها) افزایش ظرفیت های دسترسی را در شبکه زیرساخت کشور ایجاد کرده‌ایم و ظرفیت اینترنت یکی از اپراتورها دو برابر می شود و مشکلات آن تا حدودی برطرف می‌شود.
 
حالا امروز صبح وی، از برطرف شدن گلوگاه کندی سرعت که به دلیل رشد چشم گیر مصرف دیتا در اپراتور همراه اول رخ داده بود، خبر داد.
 
وی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:
 
با ارتقاع صورت پذیرفته در بامداد امروز و افزایش و توزیع ظرفیت اتصال همراه اول به شبکه جهانی و داخلی، بخش مهمی از گلوگاه کندی سرعت که به دلیل رشد چشم گیر مصرف دیتا در اپراتور همراه اول رخ داده است، بر طرف شد.
 

​​