فناوری اطلاعات

خدمات رایگان فینوتک و فینوا برای کسب‌وکارها به دلیل شیوع ویروس کرونا

منبع: پیوست
 
فینوتک و فینوا به عنوان بازوهای اجرایی شرکت خدمات تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در توسعه نوآوری تصمیم‌ گرفته‌اند با توجه به شرایط سختی که شیوع ویروس کرونا برای کسب‌وکارها به وجود آورده به مدت دوماه خدمات خود را برای آنها رایگان کنند.
 
در اولین گام فینوتک به عنوان یک سرویس‌دهنده خدمات غیرحضوری بانکی اعلام کرده به دلیل گسترش ویروس کرونا که منجر به آسیب‌های اقتصادی به کسب‌وکارها شده و بسیاری از آنها ناچار به بازگردان پول مشتریانشان شد‌‌ه‌اند، سرویس بازگشت وجه (refund)  فینوتک را در ماه‌های اسفند و فروردین سال آینده برای همه رایگان می‌کند. از سوی دیگر، این شرکت اعلام کرده که استارت‌آپ‌هایی که از فضای کار اشتراکی فینووا استفاده می‌کنند نیز در ماه‌های اسفند و فروردین سال ۱۳۹۹ از پرداخت اجاره معاف شدند.
 
همچنین در این بین شرکت ارتباط فردا نیز اعلام کرده که به مدت سه ماه کارمزدی از مشتریان استارت‌آپی خود دریافت نخواهد کرد.  از سوی دیگر فینووا نیز خبر داده که  استارتاپ‌های «وندار» و «باگدشت» نیز خدمات ویژه‌ای را به سایر کسب‌وکارها ارائه می‌کنند.
 
بر همین اساس قرار است استارت‌آپ وندار، خدمت «درگاه پرداخت اینترنتی» خود را برای کسب‌و‌کارهای حوزه گردشگری و کسب‌وکارهای خانگی تا پایان فروردین ۱۳۹۹ به صورت رایگان ارائه دهد. «باگدشت» نیز که یک پلتفرم شناسایی باگ‌های امنیتی است تا پایان فروردین ۱۳۹۹ خدمات امن‌سازی سامانه‌‌ها را با تخفیف ۵۰ درصد به کسب‌وکارهای حوزه گردشگری و سفارش آنلاین غذا ارائه خواهد داد.
 
این اقدامات در راستای همراهی با «کمپین نفس» است که این روزها برای ایجاد همدلی میان استارت‌اپ‌ها از سوی اتاق بازرگانی به راه افتاده است.

​​