فناوری اطلاعات

10 رویداد دنیای تکنولوژی که امروز باید بدانید

این گزارش مربوط به مهمترین اخبار دنیای تکنولوژی است که امروز باید بدانید.
 
1- هکرها در طول دوره زمانی پاندمی ویروس کرونا تلاش کردند با حملات سایبری به منظور دسترسی به اطلاعات مسوولان سلامت به سازمان بهداشت جهانی نفوذ کنند. فلاویو آگیو، مدیر ارشد امنیت اطلاعات WHO در این باره گفته است که هویت هکرها مشخص نیست اما تلاش های آنها ناموفق بوده است.
 
2- میلونرهای دنیای تکنولوژی شامل تیم کوک، ایلان ماسک و مارک زاکربرگ برای مبارزه با کووید 19 قول تامین 18 میلیون ماسک را دادند. خرید هراس آور بدین معنی است که حتی برای بیمارستان ها هم کمبود ماسک وجود دارد به قدری که مرکز پیشگری و کنترل بیماری ها هفته پیش اعلام کرد که کارکنان مراقبت های بهداشتی باید از روسری یا سربند به عنوان آخرین راه حل استفاده کنند.
 
3- مایکروسافت کنفرانس شرکای خود را به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا لغو کرد. این تصمیم به دنبال لغو قبلی کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت اتفاق افتاد که به یک رویداد آنلاین تبدیل شد.
 
4- تحویل مرسولات عمده از سوی آمازون تا زمانی که تمرکز این کمپانی روی ویروس کرونا است، به تعویق خواهد افتاد. تحویل سفارش های غیرضروری مشتریان این شرکت طی دوره پاندمی ویروس کرونا حداقل تا یک آینده به تعویق خواهد افتاد.
 
5- واحد املاک و مستغلات SoftBank به دلیل تاثیر کرونا روی بازار مسکن، 15 درصد از کارکنان خود را تعدیل کرد. با بررسی ایمیلی که به کارکنان این شرکت ارسال شده، سایر اقدامات در نظر گرفته شده برای کاهش هزینه ها شامل 25 درصد کاهش حقوق تیم اجرایی و کاهش حقوق رابرت رافکین، مدیرعامل این شرکت به صفر دلار است.
 
6- ایلان ماسک برای کمک به بیمارستان های کالیفرنیا که درمان بیماران کووید 19 را برعهده دارند، یک هزار دستگاه تصفیه هوا تحویل داد. ماسک پیش از این شدت اهمیت پاندمی ویروس کرونا را دست کم گرفته بود اما هفته پیش اعلام کرد که اگر کمبودی وجود دارد، کارخانه های او نسبت به تولید دستگاه های تصفیه هوا اقدام خواهند کرد.
 
7- مدیرکل فروشگاه آمازون در شهر اوکلاهاما روز گذشته با ارسال پیام صوتی به تمام کارکنان این فروشگاه از ابتلای یکی از کارکنان مرکز اجرایی به ویروس کرونا خبر داد. آمازون در حال همکاری با یکی از دپارتمان های محلی سلامت است تا مشخص شود این اتفاق چه تاثیری روی دیگر کارکنان دارد.
 
8- درحالی که شرکت های نوپا با تعدیل نیروی انسانی و کمبود نقدینگی مواجه شده اند، استارتاپ Farewill با افزایش تقاضا برای سرویسش مواجه شده و به دنبال استخدام کارکنان بیشتر است.
 
9- صاحبخانه های Airbnb بخاطر اینکه این شرکت اجازه داده است که میهمانان بخاطر بحران ویروس کرونا رزروهایشان را لغو کنند، عصبانی هستند. بسیاری از آنها معتقدند که با تغییراتی که Airbnb اعمال کرده است، کسب و کار آنها به شدت آسیب خورده است. برخی از آنها می گویند بدون درآمد از Airbnb تنها چند ماه می توانند دوام بیاورند چراکه بخش عمده ای از درآمدشان را از این طریق به دست می آوردند.
 
10- آمازون فیلم و سریال های رایگان ویژه کودکان ارایه داده است تا خانواده ها تا زمان شکست ویروس کرونا در خانه بمانند. سریال ها و فیلم های این شرکت به صورت رایگان از طریق سرویس Amazon's Prime Video در دسترس هستند.

​​