تلفن همراه

آی او اس ۱۳.۴ را دانلود کنید / پشتیبانی آی‌پد از ماوس و ترک‌پد

منبع: آی تی ایران
حالا میتوان یک کیبورد یا ماوس را به آی پد متصل کرد
 
 
 
اپل حالا سیستم عامل آی او اس ۱۳.۴ را به همراه  iPadOS 13.4 عرضه کرده که شامل اضافه شدن پشتیبانی آی‌پد از ماوس و ترک‌پد ، به اشتراک گذاشتن فولدر در آی‌کلاد درایو و همچنین ۹ ایموجی استیکر جدید است.
 
هم اکنون می‌توانید از طریق بخش تنظیمات دستگاه اپل خود سیستم عامل را به روز کنید.
 
اگر آی‌پد دارید این به روزرسانی جدید اپل شما را شگفت‌زده خواهد کرد چراکه قادر خواهید بود ماوس یا ترک‌پد جداگانه‌ای را به آی‌پد متصل کنید. همچنین اگر کیبوردی داشته باشید می‌توانید با استفاده از آن کیبورد روی آی پد تایپ کنید.
 
این ویژگی است که در هنگام رونمایی از آی‌پدپرو ۲۰۲۰ اپل  اعلام شد.
 
پشتیبانی از ماوس البته از iPadOS 13.0 معرفی شد اما این ویژگی در سیستم عامل ۱۳.۴ آی پد کاملا تغییر کرده است.
 
هر آی پد اپل اگر داشته باشید و به این سیستم عامل جدید به روزرسانی کنید قادر خواهید بود آن را به مجیک ماوس ۲ ( Magic Mouse 2 ) ، مجیک ترک پد ۲ ( Magic Trackpad 2 ) و همچنین به میکروفن‌های متفرقه یا ترک‌پدهای دیگر متصل کنید.
 
دیگر ویژگی قابل توجه در آی او اس ۱۳.۴ ویژگی iCloud Drive folder sharing است که از طریق آن می‌توان یک فولدر را با دیگران به اشتراک گذاشت. این ویژگی البته مدتهاست توسط دیگر رقبای اپل مثل دراپ باکس یا باکس به کاربران ارایه می‌شود.
 
در واقع با این ویژگی می‌توان لینک یک فولدر ( مثلا پر از عکس ) را به یک کاربر دیگر ارسال کرد.
 
اپل قرار بود این ویژگی را در آی او اس ۱۳ عرضه کند اما تا به روزسانی اخیر به تاخیر افتاد.
 
همچنین ایموجی‌های جدید هم جزو این به روزرسانی است. به جز این تغییر در نوارابزار اپلیکیشن ایمیل و همچنین رفع چند باگ از تغییرات آی او اس ۱۳.۴ است.

​​