فناوری اطلاعات

ایران تسلط کامل بر زنجیره طراحی و ساخت ماهواره دارد

منبع: فارس
رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه ایران تا ۲ سال آینده به مدار۱۰۰۰ کیلومتری در پرتاب ماهواره می رسد، گفت: امروز تسلط کامل بر زنجیره طراحی و ساخت ماهواره و کل چرخه فضایی در داخل وجود دارد.
 
 
 
مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به اینکه ما نهمین کشوری بودیم که صاحب چرخه کامل در فناوری فضایی شدیم، گفت: اکنون  جزء ۱۱ کشور دارای  فناوری فضایی هستیم و در طراحی و ساخت پایگاه ماهواره ای و ماهواره بر نیز رتبه پنجم جهان را کسب کرده ایم.
 
* ایران جزء ۱۱ کشور دارای فناوری ماهواره است
 
وی افزود: در دنیا شاخصه و سنجه ای برای اینکه کدام کشور نسبت به کدام کشور دیگر در جایگاه بالاتری قرار دارد، نداریم اما همین که ایران در بین ۱۱ کشور دارای این فناوری نوین و پیشرفته است، گامی ارزشمند و دستاوردی بزرگ محسوب می شود.
 
 
* ایران در ۴۰ سال گذشته همواره تحریم بوده است
 
*رئیس سازمان فضایی کشور با تأکید بر اینکه در ۴۰ سال گذشته همواره تحریم بوده ایم و تنها با تکیه بر توان جوانان دانشمند و نخبه کشوربر تحریم و فشارها غلبه کنیم، گفت: امروز تسلط کامل بر زنجیره طراحی و ساخت ماهواره و کل چرخه فضایی در داخل وجود دارد؛ یعنی طی ده سال گذشته تلاشمان در مدار۵۰۰ کیلومتری زمین بوده اما تا ۲ سال آینده به مدار۱۰۰۰ کیلومتری می رسیم و گام بعدی مان هم ۳۶ هزارکیلومتراست.
 
* با اعتماد به جوانان نخبه کشورمان به تمام اهداف والای نظام خواهیم رسید
 
براری در پایان کسب موفقیت های بزرگ و افتخارآمیز درعرصه های علمی و به خصوص علوم فضایی را نتیجه اعتماد به جوانان دانست و خاطر نشان کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند همان طوری که با این جوانان توانستیم این مسیر را طی کنیم، ان شاء الله در ادامه راه هم با اعتماد به جوانان توانمند و نخبه کشورمان به تمام اهداف والای نظام و اعتلای هرچه بیشتر جمهوری اسلامی خواهیم رسید.

​​