فناوری اطلاعات

روسیه خواهان تشریک مساعی برای جلوگیری از بحران سایبری جهانی

منبع: ایسنا
 
 
نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در زمینه همکاری‌های بین‌المللی امنیت سایبری تأکید کرد، جامعه بین‌المللی باید استانداردهای عملکرد در فضای سایبری را به منظور جلوگیری از یک بحران جهانی دیگر توسعه دهد.
 
به نقل از خبرگزاری تاس، آندری کروتسکیخ، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در زمینه همکاری‌های بین‌المللی امنیت سایبری این اظهارات را در جریان یک گفت‌وگوی آنلاین تحت عنوان «امنیت اطلاعات و روند دیجیتالی کردن: بین توسعه و ترس» که به میزبانی باشگاه مذاکرات بین‌المللی والدای برگزار شده بود، مطرح کرد.
 
وی گفت: همه‌گیری ویروس کرونا نشان داد که جهان باید از قبل خود را برای مسائل جهانی آماده کند. کرونا به روشنی نشان داد که ما باید پیش از وقوع بحران، به راه‌حل‌هایی دست یابیم و دفعه بعد با بحران سایبری مواجه خواهیم شد.
 
این مقام ارشد روسی ضمن تأکید بر لزوم ایجاد استانداردهای بین‌المللی عملکرد در فضای سایبری، گفت: جدای یک واژه‌شناسی و درک مشترک، ما باید در خصوص استانداردهای امنیتی مشخص توافق کنیم.
 
کروتسکیخ افزود: امیدوارم که بشر آن‌قدر عاقل باشد که تلاش‌های مشترکی دست‌کم برای دستیابی به راه‌حل‌های اولیه در این زمینه انجام دهد.

​​