رگولاتوری

مهلت معافیت از پرداخت حق‌الامتیاز برای دفاتر خدماتی تمدید شد

منبع: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
 
 
مدیرکل صدور پروانه سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات اعلام کرد: مهلت استفاده از معافیت پرداخت حق‌الامتیاز برای دفاتر خدماتی تا پایان خرداد ماه تمدید شد. این دفاتر براساس مصوبه هیات وزیران مهلت داشتند تا پایان سال ۹۸ مجوز خود را به دفاتر پیشخوان خدمات دولت یا دفتر خدمات ICT روستائی تبدیل کنند.
 مهرداد ویسی گفت: پیش از این برخی دفاتر خدماتی با عنوانهای مختلف مانند پلیس +۱۰، بیمه سلامت، خدمات شهرداری و ... از دستگاههای اجرایی مشمول قانون خدمات کشوری مجوز دریافت کرده‌ و خدمات مربوط به این دستگاهها را به مردم ارایه می‌کردند، در صورتیکه این دفاتر تا پایان اسفند ماه ۹۸ برای تبدیل مجوز خود اقدام می‌کردند از پرداخت حق‌الامتیاز معاف بودند.
وی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا، اهمیت حفظ سلامت مردم و لزوم کاهش ترددهای غیرضروری افزود: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مهلت معافیت از پرداخت حق‌الامتیاز صدور پروانه برای متقاضیان تبدیل مجوز به دفاتر پیشخوان خدمات دولت یا ICT روستائی تا پایان خرداد ۹۹ تمدید شده است.
ویسی تاکید کرد: دفاتری که مدارک و مستندات درخواست تبدیل مجوز خود را تا پایان خرداد ۹۹ از طریق سامانه صدور پروانه به کارگروههای استانی ارسال کنند از پرداخت حق‌الامتیاز صدور پروانه معاف هستند. بر همین اساس درخواستهایی که پس از ۳۱ خرداد ۹۹ ارسال می‌شوند به منزله درخواست پروانه جدید تلقی شده و باید حق‌الامتیاز پرداخت کنند.
 

​​