فناوری اطلاعات

گوشی بلاکچین اچ‌تی‌سی می‌تواند مونرو استخراج کند

منبع: دیجیاتو
 
 
 
کاربران گوشی اچ‌تی‌سی Exodus 1s می‌توانند در آینده توسط آن ارز دیجیتال مونرو استخراج کنند. کاربران برای این کار باید از اپلیکیشن DeMiner که توسط شرکت Midas Labs توسعه پیدا کرده و در سه ماهه دوم امسال عرضه می‌شود، استفاده کنند.
 
با توجه به افزایش نگرانی‌ها در رابطه با مصرف انرژی توسط ماینرها و همچنین هزینه‌های بالا، اچ‌تی‌سی به ما این اطمینان را می‌دهد که با استخراج ارز دیجیتال توسط گوشی‌های هوشمند، این موارد کاهش پیدا می‌کنند. برنامه استخراج مونرو برای اچ‌تی‌سی Exodus به گونه‌ای طراحی شده که بدون توجه به استفاده از گوشی یا شارژ آن، امکان ماینینگ را فراهم می‌کند.
 
«فیل چن»، یکی از مدیران ارشد اچ‌تی‌سی در این زمینه اعلام کرده: «استخراج ارز دیجیتال توسط گوشی‌های هوشمند یک موضوع مهم تحقیقاتی برای درک توسعه شبکه‌های ایمن است. تعداد گوشی‌های موبایل در سال 2020 به 3.5 میلیارد نزدیک می‌شود که می‌تواند نرخ هش و قدرت استخراج چنین شبکه‌هایی را توزیع کند.»
 
چن ادعا کرده که جهان ارزهای دیجیتال در معرض خطر نرخ هش ماینرهای بزرگ قرار دارد، بنابراین به اعتقاد وی با استخراج توسط گوشی‌های هوشمند می‌توان با این مشکل مقابله کرد.
 
مدیرعامل و موسس شرکت Midas Labs، دکتر «جری لی» در رابطه با اپلیکیشن DeMiner اعلام کرده:
 
«ما برنامه DeMineR را با این هدف توسعه دادیم که گوشی‌های هوشمند به نرخ هش قابل مقایسه با دسکتاپ دست پیدا کنند، در حالی که انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود گوشی‌های موبایل برای اولین بار تبدیل به دستگاهی مناسب برای استخراج ارزهای دیجیتال شوند. با شروع از فریم‌ورک‌های متن باز، ما استخراج ارزهای دیجیتال توسط گوشی‌های موبایل را بازسازی و بهینه‌سازی کردیم.»
 
سال گذشته میلادی شرکت اچ‌تی‌سی از گوشی Exodus 1s رونمایی کرد. اچ‌تی‌سی Exodus 1s توانایی اجرای نود کامل بیت کوین را دارد.

​​