تلفن همراه

نوکیا: ترافیک اینترنت رو به کاهش اما حملات DDoS افزایش یافته است

ICTna- نوکیا در آخرین گزارش خود از وضعیت ترافیک اینترنت در طول شیوع ویروس کرونا اعلام کرد به نظر می رسد شبکه ها به شدت در برابر فشارهای وارده مقاومت کرده اند و ترافیک مصرفی به تدریج رو به کاهش اما حملات DDoS رو به افزایش است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، درحالی که اپراتورهای مخابراتی در این زمان با چالش های جدیدی مواجه شده اند، بخش تاریک وب هنوز هم در جستجوی حتی کوچکترین فرصت ها برای اهداف خرابکارانه خود است.
کریگ لابوویتز، مدیر ارشد فناوری نوکیا در این باره توضیح داده است: ما متوجه افزایش تدریجی حجم ترافیک DDoS در حدود 40 درصد روی شبکه شده ایم. این افزایش می تواند با رشد معنادار حملات DDoS مرتبط با بازی ها در ارتباط باشد و به بررسی های خود روی این مساله ادامه خواهیم داد.
ترافیک DDoS یک ترافیک مخرب است. ابزار جرایم سایبری است و یکی از قدیمی ترین ترفندهای قدیمی در کتاب ها است اما هنوز بخاطر موثر بودنش خیلی محبوب است و هدف آن کاهش کارآیی یا قطع کردن ارایه خدمات است.
یکی از مثال های این حملات اخیر که توسط تحقیقات و آزمایش های بیت دیفندر کشف شده است، Dark_Nexus نام دارد و هدف اصلی آن دستگاه های IoT هستند. در همین حال این کد از دسامبر 2019 تا مارس 2020 بیش از 40 به روزرسانی داشته و توسط یونانی ها نیز طراحی شده است.
نوکیا همچنین تایید کرده که رشد ترافیک در اروپا رو به کاهش و رسیدن به ثبات است چراکه ترس ها و نگرانی ها تقریبا کمتر شده است.
ترافیک اینترنت از زمان شیوع ویروس کرونا و ترغیب مردم به قرنطینه موجب افزایش 45 درصدی رشد ترافیک اینترنت در اروپا شده بود و در طول آخر هفته ها به همین عدد 20 درصد دیگر نیز افزوده می شد.
 

​​