پاسخ جهرمی به خبرنگار آسوشیتدپرس درباره پرتاب ماهواره نظامی سپاه

محمد جواد آذری جهرمی به پرسش‌های خبرنگار آسوشیتدپرس درباره پرتاب ماهواره نظامی سپاه در توئیتر پاسخ داد.
 
به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه (۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره بر ۳ مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب شد و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت. پرتاب این ماهواره که نخستین ماهواره نظامی ایران در فضا است بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه و جهان داشته است و هنوز بسیاری در شوک پرتاب موفقیت آمیز این ماهواره توسط ایران به سر می‌برند.
 
 
پس از پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور " جون گامبرل "، خبرنگار خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس دو پرسش را از وزیر ارتباطات در مورد پرتاب این ماهواره نظامی ایران در توئیتر مطرح کرد. این خبرنگار در توئیتر از جهرمی پرسید: «من بر این باور بودم که برنامه فضایی ایران فقط بصورت غیرنظامی بوده، چرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بطور جداگانه دارای برنامه فضایی هست؛ و سوال دوم، ماهواره نور چه کاربرد نظامی خواهد داشت؟».
 
وزیر ارتباطات نیز در پاسخ به پرسش‌های این خبرنگار نوشت: «برنامه‌ی فضایی ایران صلح آمیز است. بخشی از برنامه صلح آمیز ایران، غیرنظامی است که توسط دولت دنبال می‌شود. بخشی هم صلح آمیز دفاعی است که طبعا بوسیله نیرو‌های مسلح پیگیری می‌شود. درباره جزییات ماهواره‌ی نور هم سپاه پاسداران در صورت صلاحدید، اطلاع رسانی خواهد کرد.»

​​