تلفن همراه

باگ «بمب متنی» در آی او اس 13

منبع: آی تی ایران
 
 
چیزی درباره باگ بمب متنی شنیده‌اید؟ باگ‌‌های مربوط به پیام‌‌های متنی هر چند وقت یکبار بروز پیدا ‌می‌کنند و کاربران آیفون و آیپد را به دردسر ‌می‌اندازند. اخیر نیز باگی به نام بمب متنی (text bomb) توسط برخی از کاربران در دو دستگاه آیفون و آیپد گزارش شده است.
 
باگ بمب متنی به صورت رشته‌ای از حروف و در قالب نوتیفیکیشن روی دستگاه‌‌های مجهز به آی او اس و آیپد او اس ظاهر ‌می‌شود و در صورت باز کردن نوتیفیکیش، دستگاه ری‌استارت شده و منجر به بروز اختلال در عملکرد برخی اپلیکیشن‌‌ها خواهد شد.
 
طبق گزارش‌‌های کاربران، در این باگ بمب مبتنی، پیام‌‌ها به صورت ترکیبی از ایموجی پرچم ایتالیا و همچنین حروف زبان سندی (Sindhi) ظاهر ‌می‌شود و تما‌می‌دستگاه‌‌های مجهز به نسخه 13 آی او اس یا آیپد او اس اثر ‌می‌گذارد.
 
کاربران گزارش داده‌اند که این باگ ابتدا عملکرد تلگرام و بعد از آن توییتر را دچار اختلال ‌می‌کند. البته هنوز به طور دقیق مشخص نشده که چه اپلیکیشن‌‌های پیام‌رسان دیگر نیز تحت تاثیر این ایراد قرار خواهند گرفت. اگر خاطرتان باشد در سال 2018 نیز این باگ در قالب نمایش پیام‌‌هایی حاوی حرف زبان تلوگو (Telugu)، مشکلاتی را برای کاربران این دو محصول بوجود آورد که البته طولی نکشید که با عرضه یک برورسانی توسط اپل، مشکل مذکور برطرف شد.
 
با این حال، تا زمانی که اپل این بروزرسانی را ارائه کند، کاربران ‌می‌بایست از باز کردن این پیام‌‌ها خودداری نمایند. همچنین ‌می‌توانند قابلیت پیش‌نمایش پیام‌‌ها در نوتیفیکیشن‌‌ها را موقتا غیرفعال کنند.
 

​​