تلفن همراه

طرح احتمالی گوشی تاشو شیائومی

منبع: شیائومی شاپ
شیائومی درست پس از راه‌اندازی Galaxy Fold، گوشی هوشمند تاشویی را به نمایش گذاشت، اما از آن زمان تاکنون هیچ خبری از گوشی تاشو منتشر نشده است. چندین طرح ثبت شده نشان می‌دهند که این شرکت در حال کار بر روی طرح‌های تاشو مختلفی است. تعدادی از این طرح‌ها حتی به وجود یک طراحی تاشو مانند Motorola Razr اشاره دارند. اکنون طراح کانسپت گوشی‌های هوشمند، Waqar Khan، با وبلاگ فناوری WindowsUnited همکاری کرده است تا گزارشی را ارائه دهد که گوشی هوشمند تاشو شیائومی ممکن است چگونه باشد.
 
 
همانطور که در تصاویر مشاهده می‌شود، به نظر می‌رسد که این رندر بر اساس طراحی ثبت شده شیائومی در نوامبر ۲۰۱۹ باشد. این دستگاه صفحه نمایش کوچکی را در قسمت بیرونی بکار گرفته است که به احتمال زیاد زمان و اعلان‌ها را نشان می‌دهد. نمایشگر داخلی در هنگام باز شدن مانند یک گوشی هوشمند معمولی کار می‌کند اما تفاوت آن در این است که شما می‌توانید آن را وقتی استفاده نمی‌شود تا کنید تا به فاکتوری کوچک‌تر تبدیل شود. این امر حمل و محافظت از صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر آن را آسان می‌سازد.
 
 
احتمال بالایی وجود دارد که شیائومی در واقع دستگاه خود را با استفاده از این طراحی راه اندازی ‌کند. پیش از این ZDNet کره با استناد به صنعت قطعات الکترونیک خود گزارش داده بود که شیائومی سفارشاتی را برای نمایشگر OLED انعطاف پذیر سامسونگ در نظر گرفته است. همچنین در این گزارش فاش شده که سفارش مشابهی با LG Display در نظر گرفته شده است. گفته می‌شود که شیائومی به دلیل این واقعیت که پنل‌های تاشویی که در حال حاضر توسط BOE و CSOT تولید می‌شوند از کیفیت پایین‌تری نسبت به صفحه نمایش‌های سامسونگ برخوردار هستند، بدنبال نمایشگر تولید شده توسط سامسونگ است.
 
 
انتظار می‌رود شیائومی تولید انبوه گوشی تاشو خود را در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آغاز کند. تا این لحظه جزئیات و مشخصات این گوشی هنوز مشخص نیست.

​​