فناوری اطلاعات

تحویل دارو به بازنشستگان با پهپاد

منبع: ایسنا
شرکت پست آمریکایی یونایتد پارسل سرویس و شرکت داروسازی «CVS» با همکاری یکدیگر قصد دارند با استفاده از پهپاد، به جامعه بازنشستگان فلوریدا که به‌دلیل ویروس کرونا در خانه‌های خود مانده‌اند،‌ خدمات‌رسانی کنند. از زمان شیوع «ویروس کرونا» در آمریکا، شرکت‌های پهپادسازی به‌دنبال راه‌هایی برای کمک به جلوگیری از شیوع این ویروس بوده‌اند.
از آن زمان تاکنون بسیاری از پهپادها به خانه‌های مردم بسته تحویل می‌دهند تا مردم در دوران شیوع ویروس کرونا در خانه‌های خود بمانند. در این راستا، شرکت پست آمریکایی «یونایتد پارسل سرویس» با همکاری شرکت داروسازی «CVS» قصد دارند داروهای تجویز شده را با استفاده از پهپادها به دست ۱۳۵ هزار نفر از مردم بخشی از فلوریدا که هم‌اکنون در خانه‌های خود مانده‌اند، برساند. تاکنون ۱۷۱ تن از این روستا که یک جامعه بازنشستگی است، مبتلا به ویروس کرونا شده و ۱۲ نفر جان خود را به‌دلیل ابتلا به «کووید-۱۹» از دست داده‌اند.
 
این برنامه از تاریخ ۴ ماه مه آغاز خواهد شد و مردم دهکده‌ای در فلوریدا نسخه‌های خود را از پهپاد «M۲» شرکت  «Matternet» دریافت خواهند کرد. این پهپادها قادر به حمل ۲/ ۲ کیلوگرم بار تا فاصله ۲۰ کیلومتر هستند. سفارش‌های مردم در یک منطقه مشخص فرود خواهد آمد. پس از فرود داروها یک کارگر داروها را به دست افراد خواهد رساند. «اسکات پرایس» مدیر ارشد استراتژی شرکت «یونایتد پارسل سرویس» گفت: سرویس جدید تحویل بسته ما به شرکت داروسازی «CVS» کمک خواهد کرد که کار تحویل دارو به جامعه بازنشستگان را با روشی ایمن‌تر و کارآمدتر انجام دهند. وی افزود: شرکت ما متعهد است که نقش خود در مبارزه با عدم گسترش ویروس کرونا را به شیوه‌ای مطلوب انجام دهد.
 

​​