فناوری اطلاعات

ترامپ خرید تجهیزات صنعت برق از خارج آمریکا را ممنوع کرد

منبع: مهر
 
 
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز با صدور فرمانی اجرایی از شرکت‌های فعال در صنعت برق آمریکا خواست تا از خرید و نصب هرگونه تجهیزات خارجی خودداری کنند.
 
 به نقل از زد دی نت، بر اساس فرمان یادشده شرکت‌های آمریکایی حق ندارند هیچ ابزار و تجهیزاتی را از خارج از آمریکا خریداری کرده و در شبکه تولید، توزیع و انتقال برق ایالات متحده به کار بگیرند.
 
علت این تصمیم نگرانی از هک شدن شبکه برق ایالات متحده اعلام شده است. ترامپ در بخشی از این فرمان تصریح کرده ممکن است قدرت‌های متخاصم خارجی از تجهیزات خارجی برای مختل کردن سیستم تولید، توزیع و انتقال برق سو استفاده کنند.
 
ترامپ در این زمینه گفته است: حملات موفق به شبکه توزیع برق آمریکا خطرات جدی را برای اقتصاد ایالات متحده ایجاد می‌کند و امنیت و سلامت مردم را به خطر می‌اندازد. استفاده از تجهیزات یادشده از توان آمریکا برای دفاع از خود و متحدانش نیز خواهد کاست.
 
بر اساس دستورالعمل یادشده وزارت انرژی آمریکا نیز موظف به اجرای رویه‌هایی برای شناسایی آن دسته از تجهیزات صنعت برق این کشور است که در خارج از آمریکا تولید شده‌اند. همچنین باید استراتژی‌هایی توسط دولت و بخش خصوصی برای کنترل دقیق این تجهیزات و جایگزینی آنها در آینده به کار گرفته شود.

​​