فناوری اطلاعات

یوتلست و SpaceX به دارایی های وان وب چشم دوخته اند

ICTna- شرکت SpaceX ایلان ماسک و اپراتور فرانسوی یوتلست به دارایی های وان وب در سراسر جهان چشم دوخته اند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حالی پیشنهاد یوتلست به دلیل علاقه مندی دولت فرانسه به این دارایی ها ارائه شده است که دولت انگلستان نیز به خرید دارایی وان وب و اکانت و امتیازهای آن ابراز علاقه کرده است. 
Oneweb.png
وان وب تحت قوانین حمایتی بخش ۱۱ قوانین ورشکستگی ایالات متحده قرار دارد و علاوه بر ۷۴ ماهواره عملیاتی که در مدار دارد، دارایی های مدار فرکانس را در ITU نیز ثبت کرده است.
 
برگزاری مزایده فروش دارایی های این شرکت برای روز دوم جولای در دفتر Milbank، وکلای این شرکت، برنامه ریزی شده است و یک هفته پس از آن در تاریخ 10 جولای نهایی خواهد شد. اگر این مزایده چندین دوره طول بکشد، هر شرکت کننده در مناقصه باید در هر دوره به صورت جداگانه شرکت کند.
 
علاقه یوتلست باتوجه به اینکه برنامه هایی بسیار محدود برای مدارهای پایین زمین خود دارد ، بسیار جالب است. یوتلست درحال برنامه ریزی برای ناوگان کوچکی از ماهواره ها برای دسترسی اینترنت اشیا است و به دست آوردن دارایی های وان وب دراین زمینه می تواند به عنوان گزینه معامله زیرزمینی برای آن باشد. هرچند بردن این مزایده می تواند یوتلست را برای سرمایه گذاری در ساختمان بقیه دارایی وان وب مجاب کند.
 
اسپیس ایکس هم باتوجه به اینکه بیش از 400 ماهواره درحال گردش در مدارد دارد، یک دارایی نقد جذاب است و شاید به سرمایه گذاری مشترک Airbus با OneWeb برای ساخت ماهواره در فلوریدا علاقه دارد.

​​