فناوری اطلاعات

ساترا سایت‌های منتشرکننده غیرمجاز فیلم «طلا» را مسدود کرد

منبع: پیوست
 
۴ سایت منتشرکننده غیرمجاز اکران آنلاین دومین فیلم سینمایی در ایام کرونا از سوی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر شناسایی و از دسترس خارج شد.
 
به گزارش روابط عمومی ساترا، همزمان با آغاز دومین اکران آنلاین فیلم سینمایی در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر دارای مجوز از سوی ساترا، ۴ سایت که به صورت غیرقانونی و بدون توافق با تهیه‌کننده اثر، اقدام به پخش این فیلم کرده بودند فورا با هماهنگی ساترا و دادستانی شناسایی و مسدود شدند.
 
این اقدام در راستای حمایت ساترا از شکل‌گیری بازار شفاف در حوزه صوت و تصویر و حمایت از حق مالکیت معنوی صورت گرفته است.
 
پیش از این با آغاز اولین اکران آنلاین در کشور، ساترا سایت‌های منتشرکننده غیرمجاز این فیلم را نیز با هماهنگی دستگاه قضایی شناسایی و مسدود کرد. فیلم خروج ابراهیم حاتمی‌کیا اولین فیلمی بود که به‌صورت آنلاین اکران شد. با وجود اینکه بسیاری نگران انتشار غیرمجاز این فیلم بودند اما تا کنون به نظر می‌رسد تهیه کننده فیلم و همچنین بسترهای نمایش این فیلم توانسته‌اند مانع انتشار غیرمجاز آن شوند، به نظر می‌رسد پایش و رصد ساترا برای شناسایی سایت‌های مختلف در این خصوص همچنان ادامه دارد.
 
همزمان با شیوع کرونا در کشور و تعطیلی سینماها، با اعطای مجوز ساترا به رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، امکان اکران آنلاین فیلم‌های سینمایی برای نخستین‌بار در کشور فراهم شد.
 

​​