رگولاتوری

مقررات سخت گیرانه FCC با روبات های تماس گیرنده

ICTna- کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از رفتارهای غیرقانونی روبات های تماس گیرنده عصبانی است و هشدار داده برخوردهای سخت گیرانه ای با آنها خواهد داشت و از این پس هشداری در میان نخواهد بود.
 
RoboCallers.PNG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این آژانس با صدور دستوری به سازهایش و هشدار به روبات های تماس گیرنده ناخواسته پایان داد.
 
قبل از قانون مقابله با جرایم سوءاستفاده با تماس های تلفنی روباتی که دسامبر 2019 تصویب شد، FCC برای هشدار به روبات های غیرقانونی تماس گیرنده یا جریمه آنها به قانون نیاز داشت اما با تصویب این قانون این محدودیت برداشته شد و اکنون می تواند برای مقابله با آنها آزادانه قوانین و مقرراتی را تصویب و ابلاغ کند.
 
آجیت پای، مدیرعامل FCC در این باره گفت: روبات های تماس گیرنده، این روزها دیگر به هشدار نیاز ندارند تا بدانند کاری که می کنند غیرقانونی است و و FCC راه درازی را برای مقابله با آنها پیموده است.
 
کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا همچنین اعلام کرده است که حداکثر جریمه را برای مقابله با افراد یا شرکت هایی که شروع کننده تماس های روباتیک هستند، اعمال خواهد کرد.
 
روبات های تماس گیرنده به یک مشکل فزاینده در آمریکا تبدیل شده اند و تعداد تماس ها در طول دوره شیوع پاندمی کووید 19 به شدت افزایش یافت بطوریکه تماس گیرندگان غیرقاتنونی به آمریکایی پیشنهاد خرید تجهیزات پزشکی که وجود نداشت یا کیت های تست تقلبی برای کووید 19 را ارایه می دادند.
 
در همین راستا FCC صفحه اینترنتی حاوی نکات امنیتی و هشدار به مشتریان درباره کووید 19 را راه اندازی کرد تا به مشتریان درباره تقلبی بودن این تماس های تلفنی و متنی هشدار بدهد.

​​