تلفن همراه

ووداکام در آفریقای جنوبی 5G راه اندازی می کند

ICTna- اجرای پروتکل های قرنطینه و ضریب نفوذ پایین باند پهن موجب شده است تا ووداکام نسبت به ایجاد دسترسی بی سیم ثابت از طریق 5G برای آفریقای جنوبی اقدام کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با امضای قرارداد واگذاری موقتی طیف فرکامسی از سوی رگولاتوری آفریقای جنوبی، ووداکام تصمیم گرفته است تا با استفاده از 50 مگاهرتز در باند 3.5 گیگاهرتز نسبت به راه اندازی سرویس های 5G در ژوهانسبورگ و کیپ تاون اقدام کند.
 
این اپراتور با استفاده از روترهای 5G CPE PRO FWA هواوی که برای فروش در بازار در دسترس قرار گرفتند، فرصت تغییر بازار سنتی پهنای باند این کشور را دارد.
 
شامیل ژوسوب، مدیرعامل گروه ووداکام در این باره گفت: راه اندازی 5G ووداکام در آفریقای جنوبی در این زمان مهم به ارتقای کارآیی شبکه ها در طول بحران شیوع کووید 19 کمک شایانی خواهد کرد.
 
او افزود: در طول این دوره سخت و بی سابقه، از ارایه پیشنهاد تکنولوژی شبکه در کلاس جهانی به آفریقای جنوبی بسیار خرسندیم و تمامی سرویس های ضروری را برای برقراری ارتباطات در کشور عرضه خواهیم کرد.
 
به گفته او، عرضه این سرویس مدیون واگذاری و تخصیص موقت طیف فرکانسی مورد نیاز توسط رگولاتوری این کشور است که موجب کاهش اختلالات شبکه از زمان شروع دوران قرنطینه شد.
 
این درحالی است که در طول دوره پاندمی ویروس کرونا، ترافیک تلفن همراه در شبکه ووداکام تا 40 درصد افزایش یافته است و این درحالی است که این رقم در شبکه های ثابت 250 درصد بوده است. این ارقام از ریسک های احتمالی اختلال و قطعی شبکه خبر می دهند اما گزینه راه اندازی لینک های ارتباطی بیشتر برای محصولات باند پهن سنتی درحالی که درخواست برای باند پهن افزایش یافته، فرصت بسیار ویژه ای به شمار می رود.

​​