رگولاتوری

رگولاتوری دلایل فعال نشدن سیم‌کارت‌های سرپرست خانوار را اعلام کرد

منبع: پیوست
 
 
دو هفته از طرح واگذاری سیم‌کارت‌های سرپرست خانوار به صورت آنلاین برای دریافت بسته حمایتی دولت می‌گذرد، اما همچنان کاربران از نرسیدن این سیم‌کارت‌ها توسط پست به خانه‌هایشان و یا فعال نبودن سیم‌کارت‌های ارسال شده گلایه می‌کنند. در تماس پیوست با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این سازمان سه دلیل عمده را به مشکلات به وجود آمده در این زمینه اعلام کرد.
 
محمد امامی، مدیر کل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری به پیوست گفت که در قدم اول دلیل فعال نشدن سیم‌کارت‌ها به نام سرپرست خانوار به شرکت پست باز می‌گردد. در این زمینه امامی توضیح می‌دهد: «اگر مردم سیم‌کارت‌های سرپرست خانوار را از سمت پست دریافت اما همچنان این سیم‌کارت‌ها غیر فعال است این اتفاق به این موضوع باز می‌گردد که شرکت پست هنوز مدارک احراز هویتی که هنگام تحویل سیم‌کارت از کاربران دریافت کرده را به اپراتورهای مربوطه نرسانده  و در این خصوص شرکت پست باید پاسخگو باشد.»
 
امامی اعلام می‌کند آن دسته از سیم‌کارت‌های به نام سرپرست خانوار که به دست کاربران آنها رسیده و فعال هم شده اما پیامکی برای دریافت بسته حمایتی دولت دریافت نکرده‌اند هم به این موضوع باز می‌گردد که سیم‌کارت خود را شارژ نکرده‌اند. در این زمینه امامی پیشنهاد می‌کند که حتما کاربران با شماره کا‌ل‌سنتر اپراتورهای مربوطه تماس بگیرند. از سوی دیگر او با اشاره به  آن دسته از کاربرانی که سیم‌کارت برای آنها ارسال شده و پست هم مدارک را به اپراتورها تحویل داده اما همچنان سیم‌کارتشان غیر فعال است پیشنهاد می‌کند که حتما با امور مشتریان اپراتور مربوطه تماس بگیرند.

​​